Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Havrda: Základní péče ve zdravotnictví se bortí

Havrda: Základní péče ve zdravotnictví se bortí

Tak jsme se dozvěděli v MF DNES, že nám to zdravotnictví zase kazí ti doktoři. Vystudovali za naše peníze, pracovat se jim nechce a ještě si dovolí odcházet za lepším do okolních evropských zemí, kde dostanou 4-5ti násobek českého platu! A nejhorší jsou soukromníci. Co na tom, že mají řadu let podepsány vazalské smlouvy se zdravotními pseudopojišťovnami, co na tom, že v hodnotě bodu nemají garantován zisk a kapitační platba u praktiků nezohledňuje, kdo pracuje dobře a má vysoké náklady na práci (např. v Praze) a kdo jenom žije z podstaty. Co na tom, že systém je nastaven řadu let tak, že čím více lékaři pracují a čím více se starají o své pacienty, tím mají větší regulační srážky a tím přinesou méně peněz svým manželkám a dětem. Potom jim ještě přikážeme, aby  si za své peníze zajistili a spravovali elektronický recept a pracovali v systému EET… Diví se vůbec někdo, že chybí lékaři nejen na periferii republiky, ale i dokonce v hlubokém vnitrozemí kolem Prahy?

Náš nový ministr Vojtěch i jeho náměstek Prymula bijí v MF DNES na poplach. Jejich řešení je něco mezi sociálním inženýrstvím a řízením zdravotnictví jako firmy. Co bychom taky jiného očekávali? Nejsou lékaři na sloužení pohotovostí a kde je vzít? Občané mají ještě v hubě koblihu a dobře slyší na myšlenku bezplatného, kvalitního zdravotnictví pro všechny a nejlépe ihned, ale „skutek utek“! Přestává to fungovat. Praktičtí lékaři ordinují, představte si to, ani ne 30 hodin týdně a nechtějí ve svém volnu sloužit pohotovosti!  Že jezdí na návštěvy a jsou nuceni dělat stohy zbytečné administrativy, asi nikoho na MZd nezajímá. Co převratného vymyslelo ministerstvo? Dáme jim do smluv se zdravotními pojišťovnami povinnost sloužit služby! Další podmínkou by měla být delší ordinační doba než 30 hodin týdně, jednou pracovat do 18 hodin a 2 dny v týdnu objednávat pacienty. To je tedy věc. Divím se, že náměstek ministra, který prosazoval ve Fakultní nemocnici HK výstavbu centra čínské medicíny, ještě nevymyslel, že by si praktici nechali zešikmit oči a povinně by nosili rudé trenky vně kalhot. Ale, blížíme se … Co na to praktici? Noví nejsou a nebudou. A každý potenciální nový praktický lékař si dobře rozmyslí, jestli vůbec nastoupí na místo státem šikanovaného soukromníka.

 

MUDr. Miroslav Havrda,
předseda Svobodných Královéhradeckého kraje a garant pro zdravotnictví Svobodných

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31