Dočekal: Koněv versus Koněvova a přejmenování náměstí Pod kaštany. Buďme zásadoví!

Dočekal: Koněv versus Koněvova a přejmenování náměstí Pod kaštany. Buďme zásadoví!

Snadno posbírané politické body nebo bohapusté pokrytectví? Aneb když neumím nic jiného, tak odstraňuji a přejmenovávám. Jak snadné! Stále aktuální téma.

Koněv. Pořád ho někdo řeší. A kdy už ho odvezete, a proč ho tam nenecháte …. V té souvislosti (a v souvislosti s přejmenováním náměstí Pod kaštany) mne napadla jedna věc. Odstranit sochu maršála Koněva je děsně fajn. Člověk se zviditelní, je v médiích, vypadá to, že „něco dělá“, část lidí mu tleská, část na něj nadává (ale co – negativní reklama je také reklama)…

Víte co je zajímavé? Nikoho ani omylem nenapadne přejmenovat Koněvovu ulici. A víte proč? Odpověď je trapně jednoduchá. Ona je to totiž docela dlouhá a důležitá komunikace. Kdybychom spočítali všechny obyvatele a firmy, které zde sídlí, tak bychom se dostali k tisícovým číslům. A teď si představte, že každý obyvatel Koněvovy ulice by si musel nechat vyměnit občanku (nově se vyfotit), nahlásit změny v bance, v zaměstnání, ve škole ….každá firma, která zde sídlí, by musela udělat změny v rejstříku, změnit vizitky, hlavičkové papíry, smlouvy, nahlásit změnu (přejmenování) sídla na milion úřadů, …. a věřte, že jsou firmy, kde takovéto změny stojí deseti a možná i statisíce.

Závěr je jednoduchý. Když to nebolí, tak proti komunistovi v uniformě bojuji a dělám ze sebe hrdinu, ale běda, když bych tím ušlechtilým bojem a prosazováním ideálů měl někoho naštvat a přiravit o čas a peníze. Proboha – vždyť je to VOLIČ! Takže raději stáhnu ocas a najednou jdou zcela oportunisticky veškeré pseudozásady, ideje a boje o „kultivovaný veřejný prostor“ totálně stranou. Vidíte ten dvojí metr a nehorázné pokrytectví?

Pochopím, že někomu je Koněv proti srsti, věří tomu (?) a prosadí jeho odstranění. Tak fajn, ale ať bojuje přece dál, ne? Obrátí se na kolegy ze stejné strany ať zajistí podobnou změnu i s Koněvovou ulicí, sepíše petici, jde do médií, udělá demonstraci – prostě cokoliv. Nebo to by už bylo nebezpečné? Hodně lidí by se naštvalo?

Takže raději přejmenujeme něco malého, třeba náměstí Pod kaštany (netuším, komu ten název vadí). To je sázka na jistotu.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/zdenek-hrib-namesti-pod-kastany-boris-nemcov_2002071749_dok?fbclid=IwAR1XhtpHkNj2U7slDDZtqyPDhSKY-q9HJQ324tdWbRwCEKHt2tNn5GZDfVo

Tam je snad jen jedno číslo popisné – ruská ambasáda. Tam nikdo nevolí a publicita zaručená. Navíc účel téměř splněn. Nemohu si pomoct, ale přejmenovávat náměstí Pod kaštany před ruskou ambasádou na náměstí Borise Němcova a přilehlou alej podle Anny Politkovské je bohapustou provokací, která nikomu nic nepřinese, jen se Hřib a spol. zviditelní v médiích, když Čína už je passé.

Takže tímto vyzývám všechny politiky TOP09 a Pirátů – zvedněte vlajku proti Koněvovi, nenechte se zastrašit, buďte důslední a přejmenujte Koněvovu ulici! Ale na to nemáte koule, že jo 😀

P.S. Petici proti přejmenování Náměstí Pod kaštany najdete zde:

https://www.petice.com/petice_pro_zachovani_historickeho_nazvu_namsti_pod_katany

 

Jan Dočekal

Zastupitel Prahy 6, místopředseda Strany

Zdroj: https://jandocekal.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=744506

 

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Jan Dočekal

Jan Dočekal

Novinky

Nejnovější video

Green Deal povede k drastickému zchudnutí evropského obyvatelstva, řekla ekonomka Markéta Šichtařová ve vysílání CNN Prima NEWS. Zhruba čtvrtina lidí by se podle ní mohla v důsledku iniciativy propadnout do dopravní nebo energetické chudoby. Proti jejímu tvrzení se však důrazně ohradil Štěpán Křeček, ekonomický poradce premiéra Petra Fialy (ODS). Šichtařová je podle něj „známá alarmistka“. Lidé jako ona podle něj na veřejnosti šíří strach a vzbuzují paniku.

 

Green Deal požaduje, aby se státy Evropské unie nejpozději v roce 2050 obešly bez fosilních paliv. To však podle Markéty Šichtařové není reálné. „Minimálně ne na takové životní úrovni, jakou máme dnes,“ podotkla. Iniciativa, jejímž cílem je dosáhnout v Evropě klimatické neutrality, podle ní bude mít obrovské ekonomické dopady. „Povede k drastickému zchudnutí evropského obyvatelstva. Dnes už se veřejně počítá s tím, že zhruba 25 procent lidí by mohlo propadnout do něčeho, čemu se říká dopravní a energetická chudoba,“ uvedla ekonomka.

Takové zchudnutí by pak dle jejích slov mohlo vést k tomu, že bude unijní rozpočet ochuzen o příjmy a naopak mu vzrostou výdaje, takže bude situace neufinancovatelná. „Teď se hraje o to, jestli tomuto šílenství zabráníme ještě předtím, než se spustí, protože to, co tady dnes máme, je úplný začátek. Anebo jestli se to zastaví teprve až za chodu v důsledku toho, že se to zhroutí vlastní vahou, protože všichni zchudneme,“ řekla Šichtařová ve vysílání CNN Prima NEWS.

S její prognózou však nesouhlasí ekonom Štěpán Křeček. „Paní Šichtařová je známá alarmistka. Její předpovědi jsou podobně přesné jako předpovědi rozbitých hodin. Ty dvakrát denně ukazují správný čas, ale jinak se celou dobu mýlí,“ rýpnul si.

O tom, jakým způsobem bude Česko plnit evropskou klimatickou dohodu, jednala vláda ve středu. Počítá mimo jiné s postupným navyšováním výroby elektřiny a současně deklaruje záměr odklonu od uhlí po roce 2030. Schválit strategii se ministrům ale nepodařilo, a to kvůli četné kritice týkající se především ekonomických dopadů. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) i premiér Petr Fiala (ODS) ale důrazně odmítli, že přijetí dokumentů cokoliv zdraží.

Podle Křečka byla strategie z jednání stažena, protože ještě projde důkladnou analýzou. „Je tady jasný závazek, že se nepřijme nic nad rámec toho, co je naprosto nezbytné a vyplývá z našich závazků v členství EU. Nepřijmeme nic navíc a budeme důsledně dbát na to, aby dopady na českou veřejnost byly minimální,“ deklaroval premiérův ekonomický poradce.

České podobě Green Dealu má dominovat dostavba jaderných elektráren. Postupně se navíc přestávají vyplácet uhelné elektrárny, proto je nutné místo nich najít vhodnou alternativu, zmínil Křeček.

Podle Šichtařové prozatím vláda odložila energetickou koncepci, která má spolu se souvisejícími klimatickými dokumenty tvořit českou podobu Zelené dohody, protože se lekla svých vlastních kroků. „Byla to právě Fialova vláda, která během předsednictví přitlačila ještě více na pilu a ještě více utužila to, co se očekávalo od Green Dealu,“ sdělila. Když začala média psát o tom, že bude česká verze náročná a povede nás do chudoby, vláda se lekla, míní ekonomka: „Je populistická a najednou se jí to nehodilo do portfolia.“

„Trápí mě, že dochází k systematickému strašení od neinformovaných lidí, kteří nečetli celý dokument. Nevědí, co v něm skutečně stojí, a cucají si z prstu naprosté nesmysly, matou tím veřejnost a vyvolávají zbytečně paniku,“ reagoval na slova Šichtařové Křeček.

Soustředění strategie na dobudování jádra prý přinese obrovské zakázky českému průmyslu. Zakázka podle něj sníží emise a zároveň podpoří ekonomiku. „Náš průmysl bude moci růst v moderních technologiích a bude moci zase dosahovat vysoké přidané hodnoty, produkovat zaměstnanost, bude to vzpruhou pro naši ekonomiku,“ prohlásil.

Zdroj: Prima CNN

Oblíbené štítky

Jan Dočekal

Jan Dočekal

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31