Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Brčková: Jak zabít eurovolby?

Brčková: Jak zabít eurovolby?

Nejsem žádný politolog, ale stejně mi to nedá a pokouším se celé věci přijít na kloub. Proč to sestavení vlády trvá tak dlouho? V mých myšlenkách se rojí mnoho scénářů, ale jeden mi začíná vycházet jako nejvíce pravděpodobný.

Jde o eurovolby.

Babiš si velmi dobře uvědomuje, že k těmto volbám chodí nejméně voličů a že v těchto volbách mají šanci malé euroskeptické strany a strany s disciplinovanými voliči. ANO nepatří ani do jedné skupiny. Jak tedy uspět i v eurovolbách? Jak dostat své zástupce i tam? On tam své lidi potřebuje, protože jeho podniky (pardon, ony vlastně nejsou jeho, ale patří fondu, který ovládá jeho rodina) potřebují sosat eurodotace, jinak zkrachují. Takže jak to udělá?

O tom, že první Babišova vláda vznikla hlavně proto, aby byla odstraněna rychlostí kulového blesku vláda Sobotkova, není pochyb. To se mu povedlo a pomohl mu v tom samozřejmě ten pán na Hradě, co si říká prezident. A jak tedy vyhrát i eurovolby, kde Babiš nebude mít těch svých 30 %? Jak donutit ty lidi, co volí ANO, přijít k eurovolbám? Řešením jsou předčasné parlamentní volby, a to v termínu, kdy budou probíhat eurovolby.

Jestli je toto cílem našeho oligarchy, pak potřebuje získat čas. Eurovolby jsou na jaře 2019, tzn. za necelý rok. A tak v nadcházejících dnech a týdnech budeme sledovat zhruba následující scénář.

Momentálně se dokončuje koaliční dohoda na platformě ANO, ČSSD s podporou komunistů. Koaliční smlouvu ale musí ČSSD schválit ve svém referendu. Jen Bůh ví, proč v době rozvinutých technologií a elektronické komunikace na toto referendum potřebují měsíc. Ale tenhle měsíc hraje do karet našemu řepkovému králi. Takže za měsíc se dozvíme, že členská základna socanů koaliční smlouvu zamítla, protože ta jejich jediná podmínka, o které mluvili od začátku, a to je, že nepřipustí na křesle premiérském trestně stíhanou osobu, nebyla splněna. A budeme mít konec června.

Do hry vstoupí opět prezident, kterému „jakože“ dojde s trestně stíhaným pověřeným premiérem v demisi (nebo jak se ta jeho funkce v současnosti nazývá) trpělivost a pověří sestavením vlády svého člověka. Úřednická vláda, to je Zemanův sen. To nevadí, že tato vláda opět nezíská důvěru, Zeman dostane na ministerské posty své lidi. To už se ale „jakože“ vzbouří i ANO a začnou hlásat hesla o nedemokratičnosti takového chování a šup, slova o předčasných volbách budou létat éterem. A samozřejmě, abychom „jakože“ ušetřili finance, spojíme termín předčasných voleb s eurovolbami. Oba pánové dosáhnou svého. Zeman bude mít svou vládu a Babiš donutí jít své voliče k eurovolbám.

Jen se tak ptám, co z toho budu mít já, pravicový volič…

Lenka Brčková.
předsedkyně Svobodných v Plzeňském kraji a členka Republikového výboru

Články vyjadřují pouze osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31