Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Zákaz venkovního prodeje kaprů? Svobodní říkají ne!

Zákaz venkovního prodeje kaprů? Svobodní říkají ne!

Má stát zakázat prodej kaprů venku?
Svobodní hlasují proti zákazu tohoto tradčního způsobu prodeje.

Tři odpovědi na tento dotaz najdete zde, zbytek na https://www.parlamentnilisty.cz/…/-Svet-se-zblaznil…:

„Pokud se tak rozhodne soukromá firma, třeba Lidl, který rád stojí na špici aktivistického pokroku, nelze proti namítat nic jiného, než že je to hloupost, ale každý má právo dělat dobrovolně hlouposti. Lidé si prostě nakoupí jinde. Je však nutné rázně odmítnout jakoukoliv myšlenku, kterou razí nepřátelé lidí, tedy tzv. ochránci zvířat, že by se prodej kaprů měl zakázat zákonem či vyhláškou. Ostatně jakéhokoliv takového levičáckého dobroděje zcela spolehlivě odhalíte jako pokrytce otázkou, zda bychom se stejně měli stavět i k islámským halal porážkám,“ sdělil Luboš Zálom, místopředseda Svobodných.

„Zakázal či propustil bych všechny úředníky-zakazovače a byl by klid. Na druhou stranu musíme ctít svobodu podnikání. Tedy pokud chce Lidl zakázat prodej kaprů venku, musíme to respektovat. Stejně ale bychom měli respektovat, pokud hospodský ve své hospodě nechce zakazovat kouření. Proto také podporujeme aktuální petici http://www.svoboduhospodam.cz. Zákazy v podnikání jsou škodlivé! Místo úředníků a politiků má o podnikání rozhodovat trh,“ zdůraznil Libor Vondráček, předseda Svobodných.

„No jistě! Měl by se zakázat prodej zboží vůbec! Vždyť je to diskriminační a zraňující pro zboží samo i pro toho, kdo si nakupování nemůže dovolit!“ řekla Daniela Kovářová, senátorka za Plzeň město, členka ústavně-právního výboru Senátu, prezidentka Unie rodinných advokátů, bývalá ministryně spravedlnosti.

Mgr. Luboš Zálom

Mgr. Luboš Zálom

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31