Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

„Jsme svědky epidemie ztráty soudnosti a občanské obezřetnosti,“ uvedl Luboš Zálom pro IVK

„Jsme svědky epidemie ztráty soudnosti a občanské obezřetnosti,“ uvedl Luboš Zálom pro IVK

V dubnu poskytl náš místopředseda své vyjádření na anketní otázku pro Institut Václava Klause: Jak bude podle Vás změněn svět po pandemii?
A jak je možné tomu čelit?

Jsme svědky epidemie ztráty soudnosti a občanské obezřetnosti. Lidé ve strachu z koronaviru připustili masivní okleštění své svobody a opatření přijímají bez jakékoliv zdravé kritiky. Ztrátu svobody si omlouvají tím, že zdraví je přednější než peníze, aniž by si uvědomili, že jsou to hodnoty propojené: chudá společnost nemůže být společností zdravých lidí. A že se lidé opět spoléhají na všemocný stát, dává tušit, že ekonomický kolaps budou stejní lidé chtít napravovat pomocí státu. Ztráta obezřetnosti jim přitom brání uvědomit si, že stát nic takového řešit nedokáže a zpět k prosperitě se nelze prointervenovat.

Budeme svědky vstupu státu do firem pod záminkou jejich záchrany, stát bude usměrňovat jejich činnost, nabídku apod. Malé firmičky budou obětovány. Bude dokonán přechod od jakés takés svobody k systému, který lze nejlépe nazvat korporátním fašismem. Důležité je uvědomit si, že záminka k okleštění svobody a nastolení jakési měkké verze totalitářství už zde bude navždy: vědci se vesměs shodují, že Covid-19 ne-lze zcela vymýtit a bude se i nadále v lid-ské populaci vyskytovat (např. Dr. Adalja z Johns Hopkins University), a pokud se lidé nezbaví svého strachu a obětují svoji svobodu iluzi bezpečí, budeme se točit v kruhu. Čelit tomu lze jediným způsobem: začít racionálně uvažovat.

Celé vydání si můžete přečíst zde.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Luboš Zálom

Mgr. Luboš Zálom

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31