Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Brněnský deník: Úsekové měření nebude, oznámil zastupitel David Pokorný po jednání s radním pro dopravu

Brněnský deník: Úsekové měření nebude, oznámil zastupitel David Pokorný po jednání s radním pro dopravu

Brno – Vyššího dohledu při cestě přes brněnské Husovické tunely se řidiči bát nemusí. Plány na zavedení úsekového měření totiž padly. Alespoň zatím.

Na tom, že úsekové měření v tunelech řidiče kontrolovat nebude, se předevčírem shodl místopředseda spolku Brno autem a brněnský zastupitel David Pokorný s městským radním pro dopravu Petrem Kratochvílem. „Zavedení úsekového měření tam prozatím skutečně neplánujeme. Nechceme totiž momentálně řidičům dopravu ještě víc komplikovat,“ vysvětlil radní.

Možnost zavedení opatření v Husovicích ale do budoucna nevyloučil. „Nyní nemůžeme předpokládat, jak se situace vyvine. O měření začneme uvažovat v případě, že tam naroste provoz nebo například počet nehod,“ uvedl Kratochvíl.

Představitelé spolku Brno autem proti návrhu protestovali už dřív. „Úsekové měření podle mě slouží především jako kasička pro město. Nevěřím tomu, že má blahodárný dopad na bezpečnost. Nehod způsobených překročením rychlosti, což je jediná příčina, kterou úsekové měření může ovlivnit, je minimum,“ zdůvodnil nesouhlas Pokorný.

Zdroj

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31