Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Brněnský deník: Koalice se Svobodnými zjednodušila systém rezidentního parkování

Brněnský deník: Koalice se Svobodnými zjednodušila systém rezidentního parkování

Svobodní společně se spolkem Brno autem dlouhodobě kritizovali systém rezidentního parkování, který spustila bývalá koalice v čela s hnutím Ano. Nicméně po říjnovém volebním klání naše síly ani ve spojení s ODS nedosáhli na dostatečný počet hlasů pro jeho zrušení.

Rozhodli jsme se proto jednat a dohodnout se na kompromisu, aby došlo ke zjednodušení systému pro brněnské řidiče. Nyní zhruba půl roku po volbách přichází celá řada změň, která systém zpřístupní obyvatelům Brna.

„Díky jednání s koaličními partnery se nám podařilo dohodnout se na přijatelných změnách. Jedná se mimo jiné o snížení ceny za parkovací oprávnění nebo otevření systému pro návštěvníky a pracující. Velkou změnou bude i přechod historického centra, které se vrátí do režimu před zavedením systému,“ komentuje změny magistrátní zastupitel David Pokorný.

Radní pro dopravu na městské části Brno-střed, Jan Mandát, komentoval setrvání tzv. květinkového systému pro Brněnský deník.

„ Nelíbí se nám, ale bohužel je jeho zachování výsledek koaličního jednání. Za mě by byl systém ideální bez květinky,“ říká Mandát

Naopak uvedl, že vítá rozdělení města na tři pásma.

„ Rozdělení města na tři pásma ale vítá. „Jsem rád, že celodenní regulace stání bude platit jen v nejvytíženějších lokalitách. Pohyb autem po městě nebude v pracovní době omezený,“ dodal.

 

Zdroj

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodni-31