Hezký den před Štědrým dnem! Rád bych vám popřál, abyste obavy z budoucnosti nechali rozplynout u štědrovečerní tabule. Pozitivní myšlení, zdraví fyzické a psychické i naděje na změnu k lepšímu jdou totiž vždy ruku v ruce, stejně jako svoboda a odpovědnost jednotlivce. Upřímně vám tedy přeji vám krásné, šťastné, veselé i klidné letošní Vánoce. Pod stromečkem zabalený rok 2023 plný pozitivní nálady sudálostmi, které přinesou svobodu nám všem.
Týdeník Svobody - 51. týden 2022

Hezký den před Štědrým dnem!

Rád bych vám popřál, abyste obavy z budoucnosti nechali rozplynout u štědrovečerní tabule. Pozitivní myšlení, zdraví fyzické a psychické i naděje na změnu k lepšímu jdou totiž vždy ruku v ruce, stejně jako svoboda a odpovědnost jednotlivce.

Upřímně vám tedy přeji krásné, šťastné, veselé i klidné letošní Vánoční svátky. Pod stromečkem zabalený rok 2023 plný pozitivní nálady s událostmi, které přinesou svobodu nám všem.


S pozdravem a přáním hezkého dne
Libor Vondráček
předseda Svobodných

Libor Vondráček v XTV osm let stara slova Petra Fialy, který dnes mluví úplně jinak a vůči EU je věrný služebník. „Německo vyhlásilo obchodní válku ostatním zemím, Green Deal selhal. Svobodní na Hrad nepodpoří žádného kandidáta,“ řekl Libor Vondráček v XTV.

Tři odpovědi na tuto anketní otázku  od Daniely Kovářové, Libora Vondráčka a Luboše Záloma najdete na webu, zbytek na Parlamentních listech.
Se svolením Markéty Šichtařové Vám přinášíme její aktuální článek, který upozorňuje na náš návrat do socialistického zřízení: "Jako celek je EU už více socialistická než kapitalistická ekonomika – přerozdělování a velikost státního sektoru už dosahují 53,1 %, tedy převýšily polovinu HDP. V ČR veřejné výdaje na HDP narostly na 47,2 %. A baví mě Francie, kde dosahují veřejné výdaje na HDP již 61,6 %. A nyní poslyšte zlatý hřeb večera: V roce 1988 v ČR výdaje státního rozpočtu na HDP (respektive na tzv. užitém národním důchodu) dosahovaly 74 %, v roce 1989 stouply na 78 %. To jen tak pro srovnání a správné měřítko."
4) Kuras: V Británii zakazují humor, máme se bát také?
Evropská unie chystá brzký zákaz humoru coby zbraně pravicového extremismu. To není fór ani fake-news. Tak si totiž humor definoval rešeršní institut RAN, zvaný původně „Radicalisation Action Network“, ale později přejmenovaný na Radicalisation Awareness Network, aby nezněl tak radikálně, píše Benjamin Kuras.
„Abychom mohli alespoň odhadnout budoucnost české pravice, musíme se nejprve zamyslet nad minulostí, která nás dovedla až sem, uvádí na úvod svého pojednání Luboš Zálom.
6) Vondráček: Pácháme 100 let od atentátu na Aloise Rašína finální atentát na jeho odkaz?!
Rád bych vzdal tímto článkem hold jedinému ministru naší historie, který ve své funkci a za své politické kroky zaplatil cenu nejvyšší. V prvních týdnech roku 2023 si totiž připomeneme 100 let od tragických událostí, které vedly k Rašínově smrti 18. 2. 1923. Z jeho odkazu přitom naše země čerpá dodnes a je smutnou souhrou okolností, že po svobodné odmlce opět tak moc pošlapáváme vše, co nám tu po něm zbylo, zamýšlí se Libor Vondráček.
"I letos jsem rád na stromek zavěsil perníčkovou ozdobu za náš obvod na rozhraní Vysočiny a Jižních Čech. A také jsem rád, že se život nejen v našem obvodu, ale v celé České republice po covidových letech lockdownů dostává do normálu, že se rodiny mohou opět navštěvovat a mít spolu dobrou vůli", říká mimo jiné ve svém příspěvku Jaroslav Chalupský.
19. 12. 1828: Senátor USA proti clům
Senátor za Jižní Karolinu Calhoun protestuje proti vysokým clům, které vznikli ten rok za účelem "ochrany hospodářství severu". Během následujících let dosáhne značných úspěchů a snížení těchto cel.     
20. 12. 1859: Svobodné podnikání v R-U
Rakousko-Uhersko vydalo nový živnostenský řád, který umožňoval všem občanům monarchie svobodně podnikat bez podávání kontrolního hlášení, evidování tržeb systémem EET a zajišťovacích příkazů.
21. 12. 1867: Charta občanských svobod
Rakousko-Uhersko přijalo prosincovou ústavu, ve které byla zakotvena Charta občanských svobod. Občané se dočkali ústavně garantovaného práva shromažďovacího a rovnosti před zákonem.
22. 12. 1990: Walesa polským prezidentem
Lech Walesa, polský disident, byl zvolen prvním demokratickým prezidentem Polska po pádu východního bloku. U nás se Václav Havel ujal prezidentského úřadu přesně o 7 dní později. 
23. 12. 1989: Přestřižení drátů na hranici
Ostnaté dráty, pohraniční stráže a strach konečně nahradila svoboda cestovat po celém světě, bez nutnosti prosit se u vrchnosti a ohýbat záda.
24. 12. 1914: Vánoční zázrak
Vánoce lze zažít i na frontě. Britští a němečtí vojáci se dohodli na příměří a místo válčení si aspoň na Štědrý den užili trochu míru, klidu a pohody.
25. 12. 1989: Poprava Ceaucescuových
Uskutečnil se proces s rumunským diktátorem Ceaucescem a jeho ženou. Rumunský diktátor se v rámci východního bloku proslavil jako jeden z nejkrutějších a Rumuni se s vlastní minulostí, útlakem a trpěnou nesvobodou vypořádali po svém.
26. 12. 1989: Objev radia
Marie a Pierre Curie oznámili objev nového chemického prvku, později nazvaného radium. Tím pomohli rozvinout lékařské obory radiologie a radioterapie. Marie se díky tomu stala symbolem úspěchu žen ve vědě.

Zničíme si korunu a přijmeme následně euro? Svobodní hodlají udělat vše proti tomu, proto 5. ledna přesně sto let od spáchání atentátu na Aloise Rašína neseme petici za-korunu.cz do Parlamentu.

6. ledna od 18:00 se v návaznosti na to se uskuteční diskuse v rámci KONFERENCE SVOBODY: Diskuse o budoucnosti české koruny. Panelovou diskusi o budoucnosti české koruny a peněz obecně bude moderovat Libor Vondráček. Vše přitom proběhne v době blížících se prezidentských voleb, což bude také v diskusi zohledněno.
Doporučené vstupné 300 Kč.

Blok 18:00 – peníze dnes a zítra:
Vít Jedlička (prezident Liberlandu a propagátor kryptoměn), Robert Vlášek (analytik trhu a expert na zlaté investice), ??? (bude upřesněno)
Blok 20:00 – přijmout euro?: Markéta Šichtařová (ekonomka a autorka mnoha ekonomických publikací), Hana Lipovská (ekonomka a vysokoškolská pedagožka), Jan Mráz (vývojář, učitel a propagátor zachování koruny v rámci ODS)


7. ledna od 14:00 – Rašína si připomeneme také na pochodu, který má za cíl postavit se za hodnoty, kterým se dnes příliš nedaří! Za vše, co tu po něm zbylo, a co je ohroženo. Třeba i za nezávislost, kterou nám kdysi Alois Rašín spoluvybojoval a již dlouho o ní opět přicházíme. Pochod se tak postaví za svobodu a nezávislost! Za národní hospodářství bez dluhů i za nízké daně! Za stabilní měnu a celkové zachování české koruny!

Tímto pochodem upozorníme, že je velice škodlivé, jak poslední vlády páchají atentát na odkaz člověka, který skutečně následkům atentátu přesně před 100 lety podlehl. Datum konání přitom bude určeno právě podle výročí 100 let od spáchání atentátu na Dr. Rašína (5. 1. 1923).

Beseda s právníkem Liborem Vondráčkem Mrazivá fakta o Právu EU a ČR pokračují i v novém roce. Další zastávka bude pondělí 16.1. od 17:30 v Ústí nad Labem - Pivovarská šenkovna (Velká hradební 235). 

Musíme se stále více podřizovat Bruselu? Právník vás seznámí s novými souvislostmi těchto propletených a často popletených legislativ. Jak asi tušíte, evropské právo se stále více prolíná s českým. Kdo a jak z toho těží?
Těšíme se na vás. A přijďte včas je tu jen 50 míst pro sezení.

30. 1. 2023 Olomouc
31. 1. 2023 Svitavy


Není krize jako krize? Co by na současnou krizi řekl Rašín? Co její příčinou? Jak se budou vyvíjet trhy v roce 2023? 

Na tyto a celou řadu dalších otázek se pokusíme odpovědět v naší Svobodné hospodě. Dalším speciálním hostem dalšího dílu bude Bc. Robert Vlášek, analytik trhu, manažer, investor a bývalý policejní vyšetřovatel.


Meeting ID: 988 4029 5488, Passcode: sberanem


Pietní akt k 100. výročí úmrtí Aloise Rašína, politika a zakladatele Československé republiky. Akce se koná na místě, kde byl dne 5. ledna 1923 na Aloise Rašína spáchán atentát anarchokomunistou J. Šoupalem. Politik na následky zranění zemřel právě 18. února 1923.

Na místě bude zveřejněna výzva k naplnění stále platného zákona č. 35/1933 Sb., o vybudování památníku Aloise Rašína v Praze. 

Pietní akt k 100. výročí úmrtí Aloise Rašína se bude konat v sobotu 18. února 2023 v 11:00 hod. v ulici Žitná 10, Praha 2. 


Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google. ↓↓↓


Sledovat můžete také: naskalendar.cz.
Týdeník Svobody
ZDARMA k odběru!

Čtete týdeník svobody poprvé? Chcete, aby vám už nic důležitého neuniklo?
Stačí přihlásit odběr.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU
Pošlete Týdeník dál!
Jsme rádi pokud nás pravidelně čtete. Radost nám udělá také, pokud Týdeník přepošlete svým přátelům, aby i oni měli informace, které jim mainstream nedá a mohli si udělat ucelenější názor.

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl týdeník po večerech připravovat.

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
21.02.2023 Svobodní
Tento email byl odeslán na adresu vondracek@svobodni.cz.
Odesilatelem je Libor Vondráček Svobodní - Týdeník Svobody, predseda@svobodni.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla