🐏 Svobodní s 3,6 % poprvé v průzkumu před TOP09! Jak s tím souvisí směřování ODS? - 21/2022
Svobodě a odpovědnosti jednotlivce zdar! Svobodní s 3,6 % poprvé v průzkumu před TOP09! Jak s tím souvisí směřování ODS? Co říct nanejnovější trendy vpreferencích? Berou snad Svobodní voliče KDU-ČSL, TOP09 nebo Pirátům? Zdroj průzkumu. Ztoho, co cítímokolo sebe ajací noví lidé knám přichází, mi vychází jediné vysvětlení.
Týdeník Svobody - 22. týden 2022
Svobodě a odpovědnosti jednotlivce zdar!
 
Svobodní s 3,6 % poprvé v průzkumu před TOP09! Jak s tím souvisí směřování ODS? Co říct na nejnovější trendy v preferencích? Berou snad Svobodní voliče KDU-ČSL, TOP09 nebo Pirátům? Zdroj průzkumu.

Z toho, co cítím okolo sebe a jací noví lidé k nám přichází, mi vychází jediné vysvětlení.


Ale popořadě… Podobné preference v průzkumech nám naposledy vycházely okolo eurovoleb 2014. Po 7 letech vlád, které se označovaly za pravicové, jsme na tom byli relativně nejlépe i ve volbách do Sněmovny 2013, protože lidé toužící po opravdu pravicové politice hledali alternativu, která nebude dělat pravici špatné jméno.

Naopak volby 2017 a ještě více 2021, motivaci těchto lidí zakryly. Byly o snaze odstranit v cestě za vytouženou svobodou a lepšími zítřky pro naši ekonomiku Andreje Babiše, který pozornost na vše ostatní překrýval.

Dnes už však lidé toužící po pravici opět vidí, že tato vláda jim opět jejich očekávání nesplní. Což na první pohled rozporují rostoucí preference samotné ODS. K tomu, abychom to uměli rozklíčovat, si však musíme říct, co je to pravice a po čem voliči pravice skutečně touží.

Touží po větší osobní svobodě, snižování moci politiků i úředníků nad jejich životy, které si chtějí řídit sami. Touží po snižování daní, které vždy jde a musí jít ruku v ruce zároveň se snižováním počtu "koryt" a zmenšením množství rozhazovaných peněz prostřednictvím nespravedlivých dotací a dávek. Touží i po tom, aby současná vláda neničila budoucnost mladým v domnělé pýše, že dnes ví lépe, jak utratit dosud nevydělané peníze nebo jaké technologie budou chtít lidé za 20 let používat a které jiné se mají zakázat.

Pořád to však úplně nevysvětluje růst ODS…

Vždyť její partneři ve vládě paradoxně plní svůj program více než ona sama (nejméně Piráti, kteří jen transparentně sedí na ministerstvech jako ministři nebo náměstci, zatímco své experty, kteří neztratili ideály jako JUDr. Dostál, vystrnadili).

Jurečka s Rakušanem se moc neliší od Maláčové s Hamáčkem, což vlastně jejich stranický program sliboval. TOP09 již téměř úspěšně protlačila korespondenční volbu a spolu s Piráty tlačí na zavádění zelené politiky nebo zákonnou redefinici manželství.

Celé pětikoalice, která získala 43,41 % ve volbách, má v průzkumu stále pěkných 39,3 %, ale některé strany padají více než jiné.

Když k nám ovšem přecházejí stále více zklamaní členové ODS nebo STAN, pak existuje jediné vysvětlení toho, proč stále tyto strany figurují tak vysoko, zatímco jejich partneři jsou opakovaně pod 5 %...
Voliči, ale i členové a příznivci ostatních tří stran, totiž přechází zejména k ODS, která v jejich očích nejvíce reprezentuje vládní politiku.

Ta díky tomu roste na úkor svých partnerů a uvnitř samotné ODS dochází k vytlačování těch, kterým jde o pravicové ideály, do stále menší menšiny.
ODS opticky bobtná, ale z pravicových myšlenek v ní už zbývá jen torzo. Jak jinak si vysvětlit, že je bez cukání součástí vlády, která zavádí kvóty na ženy ve vedení firem nebo zavádí kontroly marží podnikatelů, což si netroufly ani předchozí dvě, médii titulované „levicové vlády“.

Proto se jako Svobodní paradoxně dostáváme před TOP09 a možná pomalu i před KDU-ČSL, zatímco z těchto stran (až na naprosté výjimky) k nám žádní jejich členové nepřichází.

Občanská demokratická strana se tímto vývojem neprotiví svému názvu, jistě je pro občany, jistě je pro demokracii a jistě je stranou. Protiví se ale svým základům, Poděbradským artikulám a pravicová současná vláda pod vedením ODS rozhodně není.

To je historická šance pro stranu, která se svobodě ze zásady tak snadno protivit nemůže, protože ji má ve svém názvu.

Z trendů v průzkumech mám radost, ale jediným průzkumem, který mě bude zajímat, jsou celostátní volby, které nás čekají zřejmě až v roce 2024.

Nyní na nás leží velká zodpovědnost chytit příležitost za pačesy. Čeká nás hodně práce, aby se trendy nestaly jen výkyvem, ale byly potvrzeny ve volbách. A my konečně dostali příležitost pracovat pro občany a jejich svobodu nejen na komunální úrovni.


S pozdravem a přáním hezkého dne
Libor Vondráček
předseda Svobodných a právník


1) Vyděsit a zkasírovat za asistence médií a ministra zdravotnictví? Možná nás to znovu čeká, říká Havrda.
„Je velmi zajímavé, že naše vakcínové roztleskávače a vakcínové alarmisty nechává zcela v klidu 350 000 uprchlíků, kteří mají daleko menší proočkovanost anebo byli očkováni dle jejich názoru daleko méně účinnou vakcínou Sputnik,“ nebral si servítky v rozhovoru pro Parlamentní listy náš pmístopředseda a lékař Miroslav Havrda. 
2) Česká koruna je v ohrožení, burcuje Vondráček. Válek by raději neměl číst.
Libor Vondráček reagoval na slova ministra Válka ohledně možného přijetí eura slovy: „Co se týká ekonomiky, tak si myslím, že radiolog a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek rozumí ekonomii ještě mnohem méně. Když nedávno zmínil, že bychom se měli začít bavit o přijetí eura, tak jsem si vzpomněl na velkou petici za zachování české koruny, ke které nás vedla obava, že po volbách by mohla vláda existenci české koruny ohrožovat. A bohužel je tomu tak.“ Celý příspěvek zde.
3) Tatýrková: prostě vás těch dluhů zbavíme! I kdybyste nechtěli. 
Naše odbornice na problematiku oddlužení JanaTatýrkové ve svém blogu popisuje, jak to bude s další akcí tzv. milostivého léta a jaké to bude mít dopady na nejenom dlužníky, ale i věřitele. 
4) Levicoví aktivisté chtějí cyklopruhy převychovat občany, říká Libor Vondráček.
„Praha neví, kolik je tady cyklistů, ale buduje strašně moc cyklopruhů. Všichni ti levicoví aktivisté, kteří dneska vládnou Praze, se tímto způsobem snaží převychovávat občany,“ říká Libor Vondráček v rozhovoru pro deník Echo24.
5) Vítů: proč není skutečná pravicová politika momentálně volebně úspěšná? Východiska?
Člen Svobodných, Jaroslav Vítů, se ve svém příspěvku pokusil zhodnotit důvody, proč v současné době není pravicová politika "trendy". A jaké to důvody jsou a co udělat jinak? To se dočtete na tomto odkaze
6) Hřiště není místem, kam patří politika, udeřil předseda Svobodných.  
„Souhlasím s tím, že si Rusko nezaslouží pořádat příští rok mistrovství světa. Organizace světové akce na vlastním území je pro politiky odměnou a příležitostí k ukazování se v dobrém světle. Nesouhlasím ovšem s tím, že ruští sportovci jsou z těchto soutěží vyřazováni. Hřiště není místem, kam patří politika,“ uvedl Libor Vondráček, sportovec a předseda Svobodných ve svém příspěvku
7) Potřebujeme opravit děravou střechu, ne pod ní stát s deštníkem, říká Libor Vondráček.
Následující příspěvek se ještě vrací k pořadu 360° na CNN Prima News, ve kterém byl Libor Vondráček hostem. V diskusi byl proti dvěma zástupcům levice Kateřině Konečné a Michalu Šmardovi. Jak si náš předseda poradil? Pořad můžete shlédnout zpětně kliknutím na obrázek uvedený vedle.
31. 5. 1990: Konec města Karla Marxe
Karl-Marx-Stadt se vrátil k původnímu názvu Chemnitz. Na tvůrce komunistického manifestu v názvu města místní obyvatelé v době nově nabyté svobody jistě nebyli hrdí.
1. 6. 1949: Narození Rudyho Kovandy
V Brně se narodil Rudy Kovanda. Nechybělo mnoho a stal by se v roce 1975 Zlatým slavíkem. Komunisti se toho však zalekli a hlasy pro něho skartovali. 
2. 6. 1924: Volební právo pro Indiány
V USA byla přiznána původnímu obyvatelstvu občanská práva, včetně práva volebního. O mnohé zažité svobody však nenávratně přišli s faktickým zánikem či razantní změnou své kultury pod tlakem kultury nové. 
3. 6. 1989: Náměstí Nebeského klidu
Pietní shromáždění na Tchien-an-men se změnilo v manifestaci za demokratické změny v Číně. Události začaly v polovině dubna 1989, kdy se konalo uctění památky zemřelého reformátora Chu Jao-panga.
4. 6. 1989: Den vítězství Solidarity
V prvních polosvobodných volbách v Polsku drtivě zvítězila Solidarita. Komunisté prohráli a nikdy už v Polsku nehráli významnou úlohu, na čemž se v následujících letech zřejmě nic nezmění.
5. 6. 1415: Jan Hus v Kostnici
Prvního slyšení v Kostnici se dostalo Janu Husovi, který zde hájí individuální přístup k víře. Autoritě koncilu se nepodrobil, i když za to nakonec zaplatil cenu nejvyšší.
6. 6. 1944: Den D
Vylodění v Normandii je do dnešního dne jedním z nejvýznamnějších dnů průběhu 2. světové války. Porážka nacistického Německa byla blíže, než kdy dříve.


Předseda Libor Vondráček byl hostem Dana Vávry v pořadu V.O.X. TV. Celý díl najdete na tomto odkaze. Svobodní jako jediná pravicová strana? Existuje svoboda slova? Co trápí občany na komunální úrovni? Jak zapojit mladé lidi do politiky? Na tyto a celou řadu dalších otázek nalézal odpovědi náš předseda Libor Vondráček. 

Celý rozhovor je též možné shlédnout kliknutím na výše uvedený obrázek. 

Na jedno pod koně! Happening k vyhlášce přezdívané:
"Za otevřenou lahev piva na náplavce flastr".
Pražští Svobodní pořádají veřejnou degustaci jako reakci na nesmyslnou alkoholovou vyhlášku.První úterý v měsíci již bude tradičně věnováno komunálnímu tématu. Pokud jste z Prahy a zajímá vás, jakým směrem se ubírá politika v Praze, přijďte diskutovat s námi do malebné vinohradské vinárny 2 deci


Beseda s Vítem Jedličkou proběhne opět v malebné vinohradské vinárně 2 deci. Čeká nás nejen povídání o Liberlandu, ale také třeba o bitcoinu a svobodě obecně. Přijďte s námi diskutovat. 

Kapacita k sezení je 50 lidí, přijďte včas, ať najdete místo. Rezeravce můžete provést na čísle: 602 664 302. Těšíme se na vás. 

Adresa: Americká 339, Praha 2 - vinárna 2 deci. 


O Právu EU a vizi Svobodných 2035 s naším předsedou Liborem Vondráčkem. Beseda se bude konat dne 15. června 2022 od 18. hodin v Českých Budějovicích - bližší informace naleznete na tomto odkaze.
Přijďte podebatovat s naším předsedou, těšíme se na vás. 


Až 17./18. června letos slavíme den daňové svobody. Rádi bychom slavili daleko dříve, ale datum neurčují Svobodní, nýbrž poslední rozhazovačné vlády.

Fakt, že už nepracujeme na stát, je přesto důvodem k oslavě!


Opět po roce se v den výročí upálení mistra Jana Husa sejdeme poblíž jeho rodiště a společně vyrazíme na Svobodnou horu!


Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google. ↓↓↓


Sledovat můžete také nový web: naskalendar.cz.
Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!


Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU
Pošlete to dál!

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
22.02.2023 Svobodní
Tento email byl odeslán na adresu vondracek@svobodni.cz.
Odesilatelem je Týdeník Svobody - Svobodní, mluvci@svobodni.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla