Předmět: 🐏 Konec nouzového stavu? Komunisti nepodpoří vládu! Doufáme, že je nikdo nepodpoří... Týdeník Svobody 05/2021
Od: =?UTF-8?B?U3ZvYm9kbsOt?= <mluvci@svobodni.cz>
Datum: 06.02.2021 15:01
Komu: predseda@svobodni.cz

🐏 Konec nouzového stavu? Komunisti nepodpoří vládu! Doufáme, že je nikdo nepodpoří... Týdeník Svobody 05/2021
Svobodě a odpovědnosti zdar! Svobodní vyzývají Sněmovnu k ukončení nouzového stavu! Přejeme si, aby se lidé při dodržení rozumných hygienických pravidel mohli vrátit do práce a děti do škol. Podporujeme tedy aktivity, které fandí návratu dětí do škol i valentýnské pochody naděje a lásky, které vyzývají k otevření ekonomiky a k návratu do plnohodnotného života při apelu na osobní zodpovědnost. Proto jako Svobodní věříme, že v neděli 14. února oslavíme naše 12. narozeniny symbolickým ukončením nouzového stavu a připojíme se k už devíti pochodům na památná místa naší země.  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Týdeník Svobody - 5. týden 2021
Zobrazit email v prohlížeči
Svobodě a odpovědnosti zdar!

Svobodní vyzývají Sněmovnu k ukončení nouzového stavu! Přejeme si, aby se lidé při dodržení rozumných hygienických pravidel mohli vrátit do práce a děti do škol. 🙏

Podporujeme tedy aktivity, které fandí návratu dětí do škol i Valentýnské pochody naděje a lásky, které vyzývají k otevření ekonomiky a k návratu do plnohodnotného života při apelu na osobní zodpovědnost.

Proto jako Svobodní věříme, že v neděli 14. února oslavíme naše 12. narozeniny symbolickým ukončením nouzového stavu a připojíme se 


S pozdravem a přáním hezkého dne
předseda Svobodných
"Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce... jinak zhynou..."
Svobodná debata
24. ledna proběhla ekonomická debata, která neměla v České republice za poslední rok obdoby.

„Ta nemoc je vážná, ale současná vláda má zlý záměr, aby zkrachovala část firem a uvolnila prostor firmám velkým,“ i taková slova zněla v rámci diskuse, na kterou svolala iniciativa Chcípl PES k jednomu stolu Vlastimila Tlustého, Miroslava Ševčíka a Radomila Bábka

Peprná výměna názorů o současnosti i budoucnosti českého hospodářství moderovaná Liborem Vondráčkem v rámci konference Otevřené propojené Česko trvala 80 minut a byla součástí celé šestihodinové konference.

My jsme ji vystřihli, abyste si ji mohli pustit samostatně.
Ke shlédnutí je na našem youtube kanále i na facebooku.
Výběr Svobodných střípků z médií
1) Předseda strany Libor Vondráček byl hostem streamu iniciativy hnutí Odchod. Rozhovor moderoval předseda hnutí Odchod Matěj Gregor a mezi hlavní témata rozhovoru patřily otázky hlavně kolem volebního práva s ohledem na rozhodnutí Ústavního soudu, otázky týkající se prodlužování nouzového stavu, spolupráce s Trikolórou a dalšími menšími stranami, vztahu s iniciativou Chcípl pes, atd.
Stream s Liborem ve hnutí Odchod je ke shlédnutí zde

Dále byl Libor Vondráček hostem streamu Incorrect, ve kterém odpovídal na otázky týkající se rebelujících restaurací, veřejnoprávních médií, vztahů EU a USA a mnoho dalších. Stream můžete zpětně shlédnout zde.

Libor Vondráček dále poskytl serveru Echo 24 rozhovor na téma změny volebního zákona po rozhodnutí Ústavního soudu - viz Z odborného hlediska mě rozhodnutí Ústavního soudu potěšilo. Mrzí mě, ale že den po vyhlášení už kolem toho smrdí politikaření

Dále Novinky.cz zveřejnily zprávu s názvem "Ústavní soud zvýhodnil pravicové trpaslíky". Tento příspěvek se též věnuje změně volebního zákona. Libor Vondráček ve zprávě uvedl: "programová shoda by neměla být problém. Názorový proud, který hájí osobní svobodu a pravicové myšlení zatím ve Sněmovně chybí. Podstatné pro nás i ostatní partnery je zachovat českou korunu". Celá zpráva je k přečtení zde

2) Jarda Chalupský: náš senátor Jarda Chalupský se ve svém příspěvku věnoval projednávání návrh zákona o potravinách a upozorňuje, že konečné slovo ještě nezaznělo, jelikož zákon se bude projednávat v Senátu, kde má spíš odpůrce. Více info zde: V obchodech preferuji české produkty, ale jsem proti jakýmkoli kvótám, které křiví trh a svobodné rozhodování spotřebitele či prodejce.

3) Místopředseda strany Luboš Zálom na svém blogu idnes vysvětloval, jaké jsou důvody pro to, že byla zrušena polní nemocnice v Letňanech: Proč končí polní nemocnice v Letňanech?

4)  Člen Republikového výboru a garant pro zdravotnictví Svobodných MUDr. Mirek Havrda ve svém příspěvku též komentoval ožehavé rozhodnutí Ústavního soudu ve věci změny volebního zákona. Svůj článek nazval: Volební serpentiny

Kalendář Svobody - 5. týden
6. 2. 1990: Máme Liberální institut
Jiří Schwarz, Tomáš Ježek a Miroslav Ševčík založili na podzim 1989 Liberální spolek F. A. Hayeka. Ten byl pod současným jménem zaregistrován 6. 2. 1990, pod kterým také propaguje myšlenky klasického liberalismu.
7. 2. 2013: Definitivní zrušení otroctví v USA
Otroctví v USA se defini­tivně stalo minulostí. Svo­boda a lidská důstojnost si spolu mohou připsat jedno velmi důležité vítězství.
8. 2. 1989: Kulatý stůl v Polsku
Pod tlakem demonstrací přistoupili komunisti na jednání s opozicí u kulatého stolu. Výsledkem byly polosvobodné volby na začátku června, které drtivě vyhrála Solidarita.
9. 2. 2006: Je suis Charlie
Satirický magazín Charlie Hebdo vydal na obálce kontroverzní vtip o Mohammedovi a otestoval hranice svobody slova. Svět protestoval. Charlie Hebdo neuhnul a dále neúnavně posouvali hranice satiry.
10. 2. 1962: Pilot sestřeleného U2 na svobodě
Rusové propustili na svobodu pilota sestřeleného letadla U2 Francise Garyho Powerse - výměnou za špióna Willieho Fishera.
11. 2. 1798: Zasedání Senátu v USA je veřejné
Probíhá první zasedání Senátu USA, které je přístupné veřejnosti. Lid má díky tomu víc pod kontrolou, co se na něj politici zase chystají upéct a hned jim může dát najevo, co si o tom myslí.
12. 2. 1870: V Utahu volí ženy
Že se šrouby občas i povolují, nikoliv neustále utahují. Ukazuje to situace z Utahu, kde léta páně 1870 došlo k prosazení volebního práva pro ženy.
Svobodné poradny
Ve čtvrtek jsme odvysílali druhý díl Svobodné poradny, ve které jsme se věnovali oblasti nejčastějších chyb při doručování. Následující týden nás čeká oblast zbraňové legislativy a to konkrétně otázky týkající se toho, co vše se změnilo pro držitele zbraní v souvislosti se změnou znraňové legislativy. Tímto bychom vás radi na tento díl pozvali. Sledujte tedy FB stránku Svobodných, kde se díly pravidelně ve čtvrtky vysílají.

Kdo druhý díl věnovaný chybám při doručování nestihl živě, může se podívat ze záznamu zde: Nejčastější chyby při doručování

Do dalších dílů Svobodné poradny chystáme zvát celou řadu dalších odborníků z různých oblastí, kteří budou lidem radit a pomáhat. Pokud máte sami nějaký tip na téma či oblast, které by vás zajímalo, abychom zpracovali, pište nám na mail mluvci@svobodni.cz. 

Předběžný rozpis dalších dílů:
Zbraňová legislativa: Jak se změnil zákon o zbraních? - 11. 2. 18:00
Doručování: Podání občan VS stát - 18. 2. 18:00
Zbraňová legislativa: Jak získat výjimku na zakázané zbraně? - 25. 2. 18:00
Doručování: Datové schránky - 4. 3. 18:00 
Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!


Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU
Pošlete to dál!

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
06.02.2021 Svobodní
Tento email byl odeslán na adresu predseda@svobodni.cz.
Odesilatelem je Svobodní, mluvci@svobodni.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla