Předmět: 🐏 Otevřeme Česko!, Svobodné poradny, mediální střípky, kalendář svobody - Týdeník Svobody 03/2021
Od: =?UTF-8?B?VMO9ZGVuw61rIFN2b2JvZHkgLSBTdm9ib2Ruw60=?= <mluvci@svobodni.cz>
Datum: 22.01.2021 16:30
Komu: vondracek@svobodni.cz

🐏 Otevřeme Česko!, Svobodné poradny, mediální střípky, kalendář svobody - Týdeník Svobody 03/2021
Zdravíme všechny příznivce svobody! Uplynulý týdne byl ještě ve znamení doznívajících dozvuků proběhlé demonstrace na Staroměstském náměstí. Zítra, tj. 23. ledna dojde k symbolickému otevření Česka, které spočívá v tom, že podniky, které se do této výzvy zapojily, znovu svoje podniky otevřou. V dnešním týdeníku vám též přinášíme mediální střípky, pravidelný kalendář svobody a informaci ohledně prvního dílu Svobodné poradny, kterou jsme vysílali včerejšího dne. ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Týdeník Svobody - 3. týden 2021
Zobrazit email v prohlížeči
Svobodě a odpovědnosti zdar!

Minulou neděli jsme vyzvali k otevření Česka. Byl to vzkaz nejenom k vládě, ale i každému občanovi, kterému není lhostejná budoucnost naší země.

Dnes víme, že vláda oproti stavu k 10. lednu neotevřela ze svého rozhodnutí skoro nic, ani školy. Trvá tedy naše výzva ke slušné občanské neposlušnosti, která se liší od extrémistické neslušné neposlušnosti.

Těm, co se nebojí své svobody ani odpovědnosti říkáme, otevřete své hospody, vleky, fitka, obchody a další. Otevřete je pro ty, kteří chtějí spolu s vámi vyjádřit svůj postoj k přístupu vlády k lidem. Otevřete pro ty, kteří upřednosňují koncept izolace nemocných, oproti konceptu izolace zdravých - izolace všech.

Švédsko je názornou ukázkou toho, že když stát přistupuje k lidem jako ke svobodným a odpovědným občanům, přináší to lepší výsledky i z hlediska čísel zemřelých s COVID.

Dnes není třeba opakovat argumenty vyřčené na demonstraci přítomnými řečníky, včetně vzdáleně přítomného profesora Berana. Dnes je třeba říct, jak na to? Jak otevřít? Jak může každý z Vás pomoci s otevíráním Česka?

Jednoduše! Chovejte se svobodně a odpovědně. Držte se nejen tří R, ale pracujte i se třemi O – odvaha, ohleduplnost a odolnost. A pro konkrétní instrukce, jak se chovat, jako zákazník, provozovatel nebo jen podporovatel otevření Česka, se podívejte na návody na Chcípl PES. Zítra budou tísíce lidí otevírat Česko, tak buďte také u toho a dejte vědět hrdě svým přátelům na sociálních sítích, že se vlastní odpovědnosti nebojíte a budete u toho.

A hlavně nezapomeňte, že mezi slušnou a neslušnou občanskou neposlušností, je velký rozdíl!

Výběr Svobodných střípků z médií
V médiích za uplynulý týden jsme ještě zaznamenali dozvuky z uskutečněné demonstrace na Staroměstkém náměstí. Dále přinášíme příspěvky našich místopředsedů na témata online rezervací na očkování a vládního systému PES.

1) Místopředseda Jan Dočekal přijal pozvání do pořadu XTV, kde hovořil nejen o proběhlé demonstraci, reakcích na ni (např. ze strany Pirátů a Zelených z Prahy 6), ale též o budoucím směřování Svobodných. Vyjádření Honzy Dočekala k nařčení Pirátů a následně i rozhovor s Xaverem v XTV můžete shlédnout zde: Umlčovat? To jim jde! Nejsi s námi - jsi proti nám!, rozhovor v XTV

2) Místopředseda Alois Sečkár velmi dobře popsal (ne)fungování systému na online rezarvace na očkování ve svém příspěvku Našemu státu ujel digitální vlak

3) Další místopředseda strany, Luboš Zálom se ve svém článku vrací k vládnímu PSOVI, který sice klesá, ale o čem to vypovídá? PES pomalu klesá, ale...

4) Dále bychom vás rádi informovali, že chystáme pořádání tzv. Svobodných rozhovorů s významnými novináři. Dnes, tj. 22. 1. 2021 poskytne předseda Libor Vondráček rozhovor Radkovi Bartoníčkovi z Aktuálně.cz. O rozhovoru vás budeme informovat v dalším Týdeníku svobody.

Kalendář Svobody - 3. týden
22. 1. 1944: Dobytí Tobruku
Britské a australské jednotky pod vedením generálporučíka Richarda O'Connora dobyly Tobruk.
23. 1. 2017: Sunny prchá ze zoo
Ani zvířátkům nedělá dobře omezení jejich svobody. V roce 2017 se červená pandice Sunny rozhodla utéct ze ZOO ve Virginii.
24. 1. 1972: Schoichi Yokoi vysvobozen z války
V džungli na Guamu byl nalezen Shoichi Yokoi, japonský seržant, který dlouho nechtěl uvěřit, že válka skončila. Nakonec byl však přesvědčen a osvobozen od omylu a války ve vlastní mysli.
25. 1. 1901: Svátek motorismu v Paříži
V Paříži byl otevřen první motocyklový a automobilový salon. Blíží se doba, kdy lidé budou moci utíkat za svobodou i mnohem pohodlněji, rychleji a často i bezpečněji, než kdy dříve. Běh i cesta vlakem získávají alternativu. 
26. 1. 1907: Všeobecné volební právo v Předlitavsku 
Den zavedení všeobecného a rovného volebního práva v Předlitavsku, tedy i v českých zemích. K naší radosti se nám v tomto podařilo předběhnout mnoho jiných dnes vyspělých demokracií, kde je všeobecné volební právo samozřejmostí.
27. 1. 1416: Dubrovník bez otroctví 
Republika Dubrovník se stala prvním státem v Evropě, kde bylo otrokářství postaveno mimo zákon a poskytla otrokům svobodu stovky let před většinou tehdejšího světa.
28. 1. 1977: Anticharta - ne každý podepsal
Podepisování tzv. Anticharty má i své hrdiny – ty umělce, kteří i přes nátlak odmítli podepsat: Vladimír Mišík, Táňa Fischerová, Petr Kratochvíl, Martin Štěpánek, Jaroslava Tvrzníková, Kristina Vlachová a Ivan Vyskočil.
Svobodné poradny
Jak jsme avizovali v minulém Týdeníku, uskutečnili jsme první díl Svobodné poradny, která se konala včerejšího dne od 18 hodin živě na našem Facebooku. Tématem prvního dílu byla oblast doručování písemností z pohledu stát versus občan. Prvním dílem vás provedl Marek Hejduk, který též následně odpovídal na otázky posluchačů v komentářích. 

Kdo první díl nestihl živě, může se podívat ze záznamu zde: 1. díl Svobodné poradny

Další díly Svobodných porad budou pokračovat ve 14-ti denních intervalech.

Předběžný rozpis dalších dílů:
Doručování: Nejčastější chyby při doručování - 4. 2. 2021 18:00 
Doručování: Podání občan VS stát -18. 2. 2021 18:00 
Doručování: Datové schránky - 4. 3. 2021 18:00 
Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!


Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU
Pošlete to dál!

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
22.01.2021 Svobodní
Tento email byl odeslán na adresu vondracek@svobodni.cz.
Odesilatelem je Týdeník Svobody - Svobodní, mluvci@svobodni.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla