Seznamte se s našimi kandidáty do Senátu. I letos v některých senátních obvodech stavíme osobnosti Svobodných, aby usilovaly o vstup do horní komory parlamentu.

 

Volební obvod č. 14 – České Budějovice

Ing. Štěpán Tampír

Jedenačtyřicetiletý inženýr z Českých Budějovic. Členem Svobodných je od roku 2013. Je ženatý a kromě politiky je vášnivým rybářem. Jeho největším úlovkem je bezmála metrový kapr. Prosazuje úctu k soukromému vlastnictví, rozhodování podle něj patří na co nejnižší úroveň. Odmítá plošný dohled nad občany a služby, ceny, myšlenky i daně si mají podle něj konkurovat.

 

Jeho webové stránky

Jeho stránky na facebooku

Napište kandidátovi

Přispějte kandidátovi na kampaň

Chcete-li přispět finančně přímo na kampaň našeho kandidáta, vyplňte Darovací formulář a do zprávy pro příjmce uveďte DAR Senátní kampaň Tampír.

Volební obvod č. 23 – Praha 8

Michal Malý

Narodil se v roce 1956 v Praze, kde žije dodnes. Je ženatý, má dospělého syna. V letech 1990-92 bylposlancem FS za ODS. Členem Svobodných je od roku 2017. Je euroskeptik, zásadně odmítá řízenou migraci a islamizaci Evropy, omezování naší státnosti a suverenity, přijetí eura. Je zastáncem většinového volebního systému a posílení pravomocí Senátu. Prosazuje nedotknutelnost soukromého vlastnictví, svobody podnikání, slova a vyznání.

 

Jeho webové stránky

Jeho stránky na facebooku

Napište kandidátovi

Přispějte kandidátovi na kampaň

Chcete-li přispět finančně přímo na kampaň našeho kandidáta, vyplňte Darovací formulář a do zprávy pro příjmce uveďte DAR Senátní kampaň Malý.

Podporujeme kandidáty do Senátu 2018

Ing. Mgr. Pavel Karpíšek – ODS
volební obvod č. 8 – Rokycany

Pavel Karpíšek se narodil v Plzni, dětství však prožil ve Vejprnicích, kde žije dodnes. Absolvoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Plzni, dále pokračoval na Vysoké škole strojní, na Elektrotechnické fakultě.

V roce 1992 učil na základní škole v Blatnicích u Nýřan a po půl roce byl zvolen starostou obce Vejprnic. Funkci vykonával další dvě volební období. V roce 2001 absolvoval právnickou fakultu na ZČU, ve stejném roce byl úspěšný v konkurzu na funkci vedoucího odboru sociálních věcí a zdravotnictví nově vznikajícího Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Od roku 2003 je členem ODS, kde se stal i předsedou místního sdružení ve Vejprnicích a byl též předsedou oblastního sdružení ODS Plzeň-sever. V roce 2004 byl v krajských volbách zvolený členem rady Plzeňského kraje pro oblasti sociálních věcí a zdravotnictví.

Pan Pavel Karpíšek je ženatý, má tři dcery. Volný čas věnuje rodině a sportu (fotbal, tenis, lyžování, golf). Má rád turistiku, myslivost, rybaření.

 

Ing. Martin Dvořák – ODS
volební obvod č. 20 – Praha 4

Martin Dvořák má vysokoškolské technické vzdělání v oboru strojní mechanizace, které získal na České zemědělské univerzitě v Praze. V letech 1993–1996 působil jako profesionální sportovec, kdy reprezentoval Českou republiku v triatlonu nejen na úrovni Evropy, ale i celého světa. V tomto úspěšném období se stal dokonce držitelem titulu mistr světa a byl prvním Čechem, který absolvoval legendární závod Ironman v čase pod devět hodin. Po ukončení aktivní kariéry sportovce působil jako profesionální trenér a organizátor sportovních a společenských akcí. Martin Dvořák aktivně působí také v řadě sportovních spolků a sdružení.

Je ženatý, má dvě děti a dnes je i hrdým dědečkem. Mezi jeho koníčky patří sport, rodina, kultura a příroda.

 

RNDr. Jiří Hynek – Realisté
volební obvod č. 44 – Chrudim

Jiří Hynek se narodil v Ústí nad Labem. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Začínal jako pracovník v Tesle Kolín. V roce 1990 spoluzaložil softwarovou společnost. Od roku 1993 zastával řadu významných manažerských pozic, mj. generálního ředitele Karlovarského porcelánu, předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti Praga. Působil také jako ředitel státního podniku VOP-026 Šternberk.

Od roku 2011 pracuje jako výkonný ředitel a prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky. Je členem Mensa ČR, vedoucím delegace ČR v NIAG a členem Rady Ministerstva obrany pro obranný aplikovaný výzkum a vývoj. Jiří Hynek je také lektorem oboru Bezpečnostní a krizový management na vysoké škole Cevro Institut.

Pan Jiří Hynek je podruhé ženatý, má čtyři děti. Mezi jeho koníčky patří sport (jízda na kole, běžky). Dříve hrával závodně šachy, a to na vysoké úrovni.

 

Rostislav Koštial – ODS
Volební obvod č. 56 – Břeclav

Rostislav Koštial je vinař a zemědělec. Narodil se a vyrostl na Moravě a absolvoval Střední zemědělskou technickou školu v Mikulově. V roce 1994 vstoupil do politiky jako nestraník a v roce 1998 se stal členem ODS, za kterou pak byl zvolen zastupitelem Jihomoravského kraje (2004, 2012 i 2016. V roce 2006 byl poprvé zvolen starostou města Mikulov a tím je i v současné době. Má nemalé zkušenosti s komunální i krajskou politikou, ale současně ví, že některé problémy je potřeba řešit v Senátů a sám říká, že ví jak.
Více se o kandidátovi dozvíte ZDE.

 

Bc. Libor Lukáš – Soukromníci
volební obvod č. 80 – Zlín

Původním povoláním je Libor Lukáš stavební technik. Má nemalé zkušenosti se stavbami, zejména co se týče výstavby dálniční sítě v osmdesátých letech. Od roku 1993 se zapojil do politického života a od téhož roku se věnuje soukromému podnikání.
Ve volbách v roce 2000 byl zvolen do krajského zastupitelstva a poté se stal náměstkem hejtmana Zlínského kraje. O čtyři roky později vyhrál volby jako lídr za ODS a následně zvolen hejtmanem Zlínského kraje. V dalších volbách, v roce 2008, byl opět statutárním náměstkem hejtmana Zlínského kraje s kompetencemi strategický rozvoj a investice.

Je ženatý a má dva syny.
Více se o kandidátovi dozvíte ZDE.