Práce, práce, práce
Narodil se v roce 1981 v Havířově. Celé dětství prožil v Kopřivnici. Otec byl trenér házenkářského družstva, maminka učitelka na základní škole. V roce 1992 začali oba podnikat a na úvěr si koupili samoobsluhu s potravinami. Některé soboty a neděle proto od té doby pomáhal v rodinném obchodě. Na gymnáziu ho bavila jak matematika, tak společenské vědy, studium hospodářství – ekonomie pak byla zajímavou volbou.
V roce 2000 začal studium na Vysoké škole ekonomické a v roce 2001 se přestěhoval na Veselou u Valašského Meziříčí. Během studia ho vždy zajímala historie ekonomické teorie a proto mj. narazil na texty rakouské školy, které ho přivedly k publikacím Liberálního institutu. Zde zjistil, že tento směr ekonomického myšlení je schopen vysvětlovat chování lidí daleko jasněji než standardní ekonomická teorie a navíc dává odpovědi na mnohé otázky typu proč. V roce 2003 odjel na stáž do norské školy BI Norwegian Business School. Po návratu se rozhodl začít alespoň rok pracovat, chtěl mít školskou teorii vyváženou trochou reálného světa. Začal tedy zavádět ekonomický systém Manas do prodejen podobných prodejně jeho rodičů. Po roce práce se vrátil do školy a snažil se skloubit pracovní závazky se školou. Vybral si vedlejší specializaci související s podnikovými informačními systémy.
V roce 2006 dostal nabídku od firmy MapMechanics z Londýna, se kterou měl předchozí obchodní kontakt, zda pro ně nechce pracovat jako technický konzultant. Státnice měl už hotové a tak souhlasil a rozhodl se diplomovou práci dodělat v pracovním procesu. Po třech plodných pracovních letech chtěl založit rodinu. Ne však v Londýně. V roce 2009 se tedy vrátil zpět, založil firmu Solvertech a začal nabízet služby v optimalizaci na českém trhu.
Nejvyšší prioritou je rodina
Se ženou Stáňou, která pro něj tou největší oporou ve všech jeho aktivitách, žije na valašské samotě nedaleko Valašského Meziříčí. Mají čtyři syny – Jindru, Richarda, Timura a Geralta. Jedním z nejlepších chvil dne je, když si sednou k celorodinné večeři, to je jedna z příjemných tradicí, založená a udržovaná jeho otcem.
Není spokojen s postupnou ztrátou svobody a přirozených práv lidí v naší zemi. Tento stav trvá dlouho a poslední dobou se zrychluje, cítí tedy, že je jeho povinností se pokusit s tím něco udělat. Chtěl by, abychom si všichni mohli pomáhat navzájem z dobré vůle a ne z donucení. Čím méně násilí bude legální, tím lépe pro všechny.
Měnit věci k lepšímu
Proto se v roce 2012 přidal ke Svobodným. O rok později se stal republikovým místopředsedou. Na začátku roku 2014 byl v primárkách zvolen trojkou kandidátky pro volby do Evropského parlamentu. Zároveň jsem měl v gesci kampaň Svobodných pro tyto volby. Podařilo se nám uspět a získali jsme jednoho europoslance – lídra kandidátky Petra Macha. Poté se stal předsedou Svobodných ve Zlínském kraji, chtěl se soustředit na blížící se krajské volby. V koalici se Stranou soukromníků ČR jsme v Zlínském kraji uspěli a Tomáš Pajonk se stal členem krajského zastupitelstva. V roce 2017 po volbách do Poslanecké sněmovny Svobodní volili nové vedení. Ve volbě předsedy získal přes 51 % hlasů a vystřídal tak Petra Macha na pozici předsedy strany.
Více na www.pajonk.cz