Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Dnes je den změny! 5 důvodů proč letos volit Svobodné

Dnes je den změny! 5 důvodů proč letos volit Svobodné

Krásný volební den všem přátelům svobody,

dnes 7. června je den změny. Proto Vám píšu ještě jednou a naposledy. Shrnul jsem 5 hlavních důvodů, proč se zúčastnit voleb a volit Svobodné, které v těchto volbách mám tu čest vést.

Naše kandidátka není složená z politických dinosaurů přebíhajících zprava doleva. Čas již prověřil, že neměníme názory tak, jak se nám to hodí. Za dobu naší existence jsme vždy bránili právo veta, bezpečnost v naší zemi před nelegální migrací, českou korunu i náš průmysl před zkázou kvůli Green Dealu. Tyto postoje navíc garantovali všichni naši kandidáti podpisem našich sedmi zásad. Našich 7 zásad odpovídá na vše důležité, co lze v europarlamentu aspoň trochu ovlivnit. Neslibuje nesplnitelné a vychází z dlouhodobého programu strany, který již léta věrně a bez ohýbání hájíme. Není důvod nám nevěřit.
Eurovolby jsou pro nás první krok na cestě Svobodných do Poslanecké sněmovny, po čemž by mělo ideálně následovat získání Markéty Šichtařové s jejím ekonomickým plánem na ministerstvo financí. Právě v ekonomice toho je totiž dnes potřeba nejvíc napravovat.

Musí být odmítnuty emisní povolenky, které prodražují energii. Musí skončit tlak na likvidaci tradičních zdrojů energie a jejich nahrazování výlučně obnovitelnými zdroji. Právě nedostatek tradičních zdrojů v kombinaci s emisními povolenkami jsou hlavním důvodem drahých energií.

Díky všemu, o čem jsem již psal výše, vás žádám o hlasy s nejlepší kandidátkou v historii Svobodných v zádech, která se opírá o sbor našich expertů i o největší počet starostů a zastupitelů v regionech, který jsme doposud měli. Díky našemu senátorovi jdeme letos poprvé do voleb jako parlamentní strana, a také průzkumy věří v náš úspěch více než kdy jindy (poslední průzkum nám dává 4 % a podle exkluzivního průzkumu TV Nova nás plánuje volit 32,7 % obelhaných a zklamaných voličů pětikoalice). Naši kandidátku navíc podpořila řada vážených osobností (Daniel Landa, Miloš Knor, Vladimír Franz, Pavel Janeček, Ivo Kaštan, Jan Tománek) i několik dalších politických subjektů, kteří mají zájem pustit energické štiky do zatuchlého českého politického rybníčku plného líných kaprů.
Volič je král, a právě voliči, nikoliv průzkumné agentury, rozhodují volby. V květnu 2014 nám průzkum STEM přisoudil 2,6 %, abychom za 14 dní dostali přes 5 %. Letos nám stejný průzkum před 14 dny odhadl 2,7 % a pokud se nenecháme vystrašit, může to dopadnou ještě lépe než tehdy! V těchto volbách se navíc nemusíte bát, že by propadlý hlas napomohl vládě, kterou si nepřejete. Po sečtení výsledků se u nás totiž obsadí jen 21 ze 720 křesel. Tentokrát proto není třeba kalkulovat a volit menší zlo. Užijte si ten luxus a nevolte žlučí, když můžete volit srdcem a rozumem. Současná politická situace nám jasně ukazuje, že vyháněním čerta ďáblem a pak ďábla čertem, nepřivedeme naši zemi do nebe. Váš hlas naopak propadne, když budete volit ty, kteří už svojí šanci dostali a již tolikrát vás zklamali. Ty, kteří vám již tolikrát lhali. Udělají to totiž znovu. Před volbami to hrají všichni na všechny strany a po zisku mandátů zase nebudou hájit vaše zájmy, ale budou myslet jen sami na sebe.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31