Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní: Zpřísněme náš postoj vůči vládě

Svobodní: Zpřísněme náš postoj vůči vládě

Tisková zpráva, Praha, 3. 3. 2021

STANOVISKO SVOBODNÝCH:

Svobodní odsuzují další oklešťování svobody občanů České republiky pod záminkou boje s koronavirem. Vláda každým svým krokem ukazuje, že nemá epidemickou situaci pod kontrolou a místo konstruktivních kroků vedoucích k jejímu zvládnutí dělá to jediné, na co stačí schopnosti a charakter jejích představitelů: dupe po lidech. 

Již mnoho měsíců jsou občané naší republiky nuceni trpně snášet jedno plošné opatření za druhým, aniž by jim vláda, byť jediným svým krokem a jediným opatřením dokázala, že existuje světlo na konci tunelu. Jsme svědky soustavného selhávání státu, žádné plošné opatření v zásadě nezafungovalo, a vláda trestá občany za svoji neschopnost. 

Nová opatření, absurdní omezení pohybu jen na katastr své obce, nutnost vyplňovat čestná prohlášení pro cestu do práce, další omezování svobodného podnikání – to vše je třeba ve světle dosavadních vládních “úspěchů” pokládat za nefunkční v celkovém kontextu aktuální situace. Cena za případnou, velmi nepravděpodobnou dlouhodobou účinnost je nepřiměřeně vysoká.

Je dále třeba upozornit, že Babišova vláda je první, která od roku 1969 použila armádu proti vlastním lidem. Nasazení ozbrojených složek státní moci proti svobodným občanům jako výhružku a demonstraci síly proti bezbranným civilistům, kategoricky odmítáme.

Svobodní požadují beztrestnost pro každého, kdo se rozhodne pro racionální formu občanského nesouhlasu, odporu a neposlušnosti. I v období naplněných nemocnic je třeba se proti bezpráví a tyranii postavit. Jinak svobodu zpět nezískáme. Bojujeme na dvou frontách – vedle koronaviru čelíme bezprecedentní mocenské zvůli pánů Babiše a Hamáčka. Společně je můžeme zvládnout.

Republikové předsednictvo Svobodných

Případné dotazy prosím směřujte na:
mluvci@svobodni.cz, +420 773 071 301
PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31