Svobodní dnes vidí konec Evropské unie blíže než kdy dřív

Svobodní dnes vidí konec Evropské unie blíže než kdy dřív

„Včera zvolená Evropská komise se skládá z komisařů, kteří vidí budoucnost jen ve stále silnější Unii a slabších jednotlivých státech. Hodlají tedy pokračovat směrem, který donutil Brity odejít a přivedl evropskou integraci do současného neutěšeného stavu.

Vítězné strany ve Francii a v Itálii své zástupce do komise nevyslaly, jejich místo zabrali probruselští politici, a tak je téměř jisté, že komise pod vedením Ursuly von der Leyen bude opět odstřižená od reality jako komise minulé, protože v ní nezazní žádný hlas, který by zpochybnil správnost směřování k evropskému superstátu.

Svobodní nestojí o to, aby se Evropská unie v důsledku neschopnosti vlastní sebereflexe živelně zhroutila. Takový scénář nám nemůže přinést nic pozitivního. Proto stále nabízíme Evropské unii unikátní alternativu pro její vývoj, kterou vypracoval náš bývalý europoslanec Jiří Payne.

Našim občanům přitom současně nabízíme možnost vyhnout se účasti na tomto živelném rozkladu, což by šlo zařídit vstupem do EFTA. Právě EFTA totiž funguje podle představ Svobodných, bez dotací, zbytečné byrokracie, ale s výhodami, které které volný trh bez zbytečných bariér nabízí. Zásadní je také to, že EFTA respektuje princip dobrovolné spolupráce suverénních států, který jediný může být zárukou poklidného uspořádání ne evropském kontinentě.“

Republikové předsednictvo Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31