Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Registrace

Registrace

Jsme tu pro Vás. Svobodní.

Jsme tu pro ty, kdo šetří časem

Jsme první stranou, která je založena na elektronické komunikaci. Přitom zachováváme všechny demokratické principy. To je unikátní koncept, znamená to, že nemusíte trávit čas na schůzích. Hlasování probíhá na internetu, rozhodují všichni, nejenom delegáti. Hlasování je tajné, ale každý si může ověřit, že byl jeho hlas započten.

Férová soutěž místo komplotů

Nešvary v politických stranách spočívají v zákulisních dohodách a výměnných obchodech. Zavedli jsme jako první otevřené primárky: kandidátky nesestavují členové strany, ale nestraníci. Jejich počet není předem znám.

Jde nám o trvale udržitelnou svobodu

Naši svobodu omezuje konečnost zakotvená v přírodě, nechceme se vzdávat svobody více, než je nezbytně nutné pro fungování společnosti. Od úcty ke svobodě se odvíjí naše polemika se stávajícím pojetím evropské integrace, navrhujeme alternativní model spolupráce.

Stát pro nás má smysl

Svobodní předkládají filosofické pojetí státu, který je založen na presumpci důvěry. Stát je pozitivní hodnotou a má především chránit svobodu.

Usilujeme o obnovení důvěry

Čest a důvěryhodnost jsou základem pro vztahy v celé společnosti. Obnovení důvěry je náročný proces, spočívající na úctě k férové soutěži.

Prosazujeme férovou hru podle pravidel

Sdružujeme lidi, kteří prosazují férovou hru podle pravidel, kteří proti korupci staví všeobecné odhodlání bránit fair play. Naší společnou odpovědností je, aby zvítězil ten nejlepší. Respekt ke svobodné soutěži se nakonec vyplatí nám všem.

Svobodní jsou strana na desetiletí

Vytváříme stranu na desetiletí, s pevnou politickou filosofií a programem a s efektivní územní strukturou. Pomáháme členům připravit se na působení v politice. Nejsme dočasným seskupením za účelem okamžitého přístupu k moci. Strukturu Svobodných najdete ve Stanovách.

Prosíme, pomozte nám. Znáte nás a volíte nás? Potřebujeme Vaší pomoc při sestavování kandidátních listin. Příznivci strany nás mohou vysvobodit, aby o kandidátech nemuseli rozhodovat jen členové strany. Příznivci se zaregistrují a odesláním registračního poplatku (100 Kč) vstupují do našich diskusí a do výběru kandidátů. Být příznivcem je časově nenáročné.

Stát se příznivcem

Prosíme, pomozte nám. Znáte nás a volíte nás? Potřebujeme Vaší pomoc. Uvažujete, že byste se aktivně zapojili do politiky? Pomůžeme Vám s politickou přípravou. Vyplníte přihlášku a zaplacením členského příspěvku 1000 Kč se hned nyní stanete příznivcem. K přijetí za člena se sejdete s členem předsednictva kraje, kde žijete. Krajské předsednictvo vás potom přijme za člena. Být v politické straně může znamenat více svobody, než nedělat nic, Váš vliv na veřejné dění se tím podstatně zvětší.

Stát se členem

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31