Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Selhávají politici, právo i media | Tomáš Nielsen

Selhávají politici, právo i media | Tomáš Nielsen

„Vláda by měla prokazovat informace při vydání každého mimořádného opatření. Soudy toto vůbec nezajímalo. Soudy nikdy neotevřely věcnou stránku diskuze. Vždy skončily na tom, že řekly ministerstvo má své odborné instituce, tudíž jejich názoru nelze oponovat. Ústavní soud to vždy posvětil. Vlastně většina mimořádných opatření, která byla zrušena, tak zejména z toho důvodu, že v odůvodnění chyběla nějaká věta nebo to pánové na ministerstvu odfklákli více než měli. Hlavní problém byl v tom, že vláda odmítala diskuzi, což celkem chápu, protože po politicích nemůžete chtít, aby byli otevřeni kritice. Media se úplně uzavřela, což je pro mě opravdu velké téma. Třetí věcí bylo, že soudy odmítly poskytovat ochranu. I když jsme navrhovali svědky jako jsou virologové, epidemiology, imunology, tak nikdy nikoho z nich nepředvolali. Soudy jiné názory nezajímají. Když právník zjistí, že neexistuje obrana, že neexistuje soudní obrana základních práv, tak se zkrátka dostanete do fáze, kdy si říkáte, tak co bude dál.. Snažíme se tento stav řešit, upozorňovat na to veřejnost a diskutovat s lidmi,“ říká v rozhovoru advokát JUDr. Tomáš Nielsen.

JUDr. Tomáš Nielsen je absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy. V advokacii působí od roku 2006. Předtím působil jako šéfredaktor časopisu Technologies & Prosperity a ředitel rozvoje TUESDAY Business Network. Ve své praxi se dlouhodobě věnuje internetovému a mediálnímu právu, včetně ochrany osobnosti, soukromí a osobních údajů. Přednášel na Právnické fakultě UK a na ČVUT. Je také držitelem ocenění Právník roku v oblasti IT za rok 2018 a je autorem řady publikací. Od března 2020 se věnuje problematice ochrany základních práv a svobod a principů demokratického právního státu v souvislosti s kroky vlády a dalších orgánů ČR při řešení koronavirové krize.

00:0001:29 Jak se dostal k právu? 01:2902:08 Jakému právu se věnuje? 02:0804:08 Jak pohlíží na práci s daty? 04:0807:46 Jak vzpomíná na začátek pandemie? 07:4612:12 Jak vznikl institut Pro Libertate? 12:1216:37 Jak vznikla spolupráce a další odborné spolky? 16:3720:35 Jak pohlíží na oficiální vládní informace? 20:3524:15 Co pokládá za největší přešlap politiků? 24:1528:48 Proč chybí jakákoliv reflexe dění?

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31