Faul na občany města Hradce Králové ❗ Byl to Jan Antoní…

Faul na občany města Hradce Králové ❗ Byl to Jan Antoní…

Faul na občany města Hradce Králové ❗

Byl to Jan Antonín Baťa, který řekl na smrtelné posteli, že pravda vyjde na povrch jako olej na vodu.

Ani čerstvě vysázenými květinami ani improvizovaným koutkem u Morového sloupu v historickém centru Hradce Králové, zvoucím k posezení, ani rekapitulací „Historie plánované rekonstrukce Velkého náměstí“, ani narychlo vyasfaltovaným prostorem náměstí těsně před volbami pan primátor nemůže popřít fakta.

Místo, aby se konečně postavil situaci čelem a pravdivě informoval veřejnost o příčině komplikací spojených s vedením územního řízení v rámci „Rekonstrukce Velkého náměstí“, a to z důvodu podjatosti pracovníků magistrátu města, včetně jeho samého, znovu účelově napadá konkrétní občany za to, že měli odvahu poukázat na praktiky, které pod jeho vedením probíhaly na radnici a nebyly v souladu s platnými pravidly. Právě z tohoto důvodu – snahy ovlivňovat správní řízení – nezbylo Ministerstvu pro místní rozvoj než konstatovat, že daný případ je zatížen prvky systémové podjatosti. A proto muselo být řízení přeloženo na jiný úřad – do Hořic, kde je dosud.

Kdyby byl pan primátor skutečným vůdcem, věděl by, že první muž města má být zdrženlivý, měl by předvídat možné komplikace spojené s jeho osobním jednáním a současně vnímat občany jako rovnocenné partnery k dialogu. Vždyť ti si ho zvolili jako svého zástupce, který vykonává službu veřejnosti.

Pravda, takovou demokracii si příliš neužijete, protože se jí musíte věnovat 24 hodin denně. Ale tuhle oběť by přece skutečný lídr měl městu přinést.

My jsme si toho vědomi. A pro to tu jsme.
Máme číslo 13.

Lenka Jaklová
lídr koalice STAN a Svobodní s podporou Východočechů
Link: https://www.facebook.com/hk.svobodni.cz/photos/a.320860297985476/2212527895485364/?type=3

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31