Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Faul na občany města Hradce Králové ❗ Byl to Jan Antoní…

Faul na občany města Hradce Králové ❗ Byl to Jan Antoní…

Faul na občany města Hradce Králové ❗

Byl to Jan Antonín Baťa, který řekl na smrtelné posteli, že pravda vyjde na povrch jako olej na vodu.

Ani čerstvě vysázenými květinami ani improvizovaným koutkem u Morového sloupu v historickém centru Hradce Králové, zvoucím k posezení, ani rekapitulací „Historie plánované rekonstrukce Velkého náměstí“, ani narychlo vyasfaltovaným prostorem náměstí těsně před volbami pan primátor nemůže popřít fakta.

Místo, aby se konečně postavil situaci čelem a pravdivě informoval veřejnost o příčině komplikací spojených s vedením územního řízení v rámci „Rekonstrukce Velkého náměstí“, a to z důvodu podjatosti pracovníků magistrátu města, včetně jeho samého, znovu účelově napadá konkrétní občany za to, že měli odvahu poukázat na praktiky, které pod jeho vedením probíhaly na radnici a nebyly v souladu s platnými pravidly. Právě z tohoto důvodu – snahy ovlivňovat správní řízení – nezbylo Ministerstvu pro místní rozvoj než konstatovat, že daný případ je zatížen prvky systémové podjatosti. A proto muselo být řízení přeloženo na jiný úřad – do Hořic, kde je dosud.

Kdyby byl pan primátor skutečným vůdcem, věděl by, že první muž města má být zdrženlivý, měl by předvídat možné komplikace spojené s jeho osobním jednáním a současně vnímat občany jako rovnocenné partnery k dialogu. Vždyť ti si ho zvolili jako svého zástupce, který vykonává službu veřejnosti.

Pravda, takovou demokracii si příliš neužijete, protože se jí musíte věnovat 24 hodin denně. Ale tuhle oběť by přece skutečný lídr měl městu přinést.

My jsme si toho vědomi. A pro to tu jsme.
Máme číslo 13.

Lenka Jaklová
lídr koalice STAN a Svobodní s podporou Východočechů
Link: https://www.facebook.com/hk.svobodni.cz/photos/a.320860297985476/2212527895485364/?type=3

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31