Žaloba za velezradu je naprosto absurdní

Žaloba za velezradu je naprosto absurdní

(Praha, 4. března 2013) Senát v pondělí schválil žalobu na prezidenta Klause. Podle lídra Svobodných Petra Macha jde o naprosto absurdní žalobu. Zradou národních zájmů naopak zavání senátní a sněmovní schválení změny smlouvy u fungování EU umožňující zřízení Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), jejíž nepodepsání žalující senátoři Klausovi vyčítají.

Svobodní jsou silně znepokojeni pondělním rozhodnutím Senátu žalovat prezidenta Václava Klause za velezradu. Ačkoliv jde stále jen o žalobu, o které musí rozhodnout Ústavní soud, zvolili senátoři velmi nevhodnou formu politického boje.

„Nejsem zastáncem všech Klausových rozhodnutí. Senátoři však použili zbraň největšího kalibru na vyřizování politických účtů. Nevím, zda si to uvědomují, ale žalobou na prezidenta rozdělují už tak dost polarizovanou společnost,“ reagoval na hlasování senátorů Petr Mach.

Absurdita jednání 38 senátorů pak podle lídra Svobodných vynikne zejména v momentě, kdy zákonodárci obviňují Klause z nepodepsání unijní smlouvy o Evropském stabilizačním mechanismu. „Pokud tu něco zavání zradou národních zájmů, pak je to hlasování Poslanecké sněmovny a Senátu o Evropském stabilizačním mechanismu,“ doplnil Petr Mach. 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31