VÁLOVÁ: Kruh se uzavírá

VÁLOVÁ: Kruh se uzavírá

Vláda schválila, že pošle zemím platícím eurem prostřednictvím Mezinárodního měnového fondu 38 miliard korun. Je jedno, zda vláda pošle peníze zemím západní Evropy ze státního rozpočtu nebo z devizových rezerv, stále jde o peníze České republiky.

„Česko čerpá z fondů Unie od roku 2004 čistých 175 miliard, považoval bych za nemravné a nemorální se na pomoci nepodílet,“ zdůvodnil vládní rozhodnutí ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek.

Takovou argumentaci vzápětí odsoudil Petr Mach za Stranu svobodných občanů slovy: „Vzdejme se raději evropských dotací a plateb do EU, než bychom poslouchali takovéto falešné argumenty.“ K odmítnutí poslat našich 38 miliard poté vyzval parlament.

Petr Mach může mít tisíckrát pravdu, parlamentní politické strany však budou hlasovat pro. Důvod je jednoduchý. Financování politických stran.

U koho a kde ve skutečnosti skončilo a končí oněch 175 miliard z fondů EU, o kterých hovoří Kalousek? Tyto peníze jsou přece ve skutečnosti (pře)rozdělovány politicky. Neuplyne jediný den, aby se obyvatelé z tisku nedozvěděli o dalším „projektu“, který je ve skutečnosti jen projektem na utracení těchto peněz. Zpráva dne tentokrát koluje mezi socialisty ve formě nahrávky, ze které vyplývá, „kam jsou směřovány evropské peníze“.

Co jiného tedy než projevy gangsterství jsou případy Promopro za řízení Alexandra Vondry, ŘSD – Hala, všechny ty kauzy ze severních Čech, Řebíčkovy zvedací mosty za miliardy na Labi, pod kterými neplují a nepoplují lodě, všechny ty evropské čističky vod a sanace škod za vymyšlenou cenu sta miliard? Co jiného než podlehnutí nátlaku gangsterů je parlamentem uzákonění jistoty zisku solárníků a řepkařů – s odkazem na EU?

Také sociálnědemokratický senátor Milan Štěch v souvislosti s posílanými penězi mluvil o soukromých ziscích a společných ztrátách. Co jiného než společné ztráty představují uvedené projekty? Přesněji promarněné peníze a z nich plynoucí ztráty budoucí. Kdyby myslela ČR solidaritu se zadluženými státy v EU opravdu vážně, okamžitě zastaví příjem dotací.

Proč tedy nikdo z politiků nemá odvahu říci, že evropské dotace jsou legalizované tunely? Odpověď nemůže znít jinak, než že peníze končí zpátky v politických stranách. Proto se dotací z EU nikdy nevzdáme a proto se Petr Mach mýlí, protože těch našich 38 miliard, co parlament pošle EU, gangsterům za to stojí.

Irena Válová je členem Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31