Svobodní vítají další odložení projednávání změny Smlouvy o fungování EU

Svobodní vítají další odložení projednávání změny Smlouvy o fungování EU

Senát na žádost ministra zahraničí Schwarzenberga 4.8. odložil již podruhé hlasování o návrhu vlády na vyslovení souhlasu s ratifikací Rozhodnutí Evropské rady, kterým se mění Smlouva o fungování EU.

Zastánci změny smlouvy se báli, že to neprojde, proto to odložili,“ uvedl Petr Mach, předseda Svobodných. Svobodní žádali senátory o zamítnutí návrhu a odložení považují za úspěch, za krok směrem k odmítnutí návrhu nebo vyjednání výjimky ze zavedení eura pro Českou republiku.

Podle Svobodných by schválení změny smlouvy stálo Českou republiku cca 250 miliard korun formou splátek kapitálu instituce eurozóny na sanování krachujících zemí platících eurem.

Neměli bychom nic proti tomu, aby si eurozóna schválila jakýkoliv mechanismus na dotování krachujících států, kdyby to neměla platit Česká republika. Česká republika nemá výjimku na zavedení eura – je potřeba získat výjimku, nebo změnu smlouvy umožňující zřízení záchranného mechanismu eurozóny odmítnout„, dodává Petr Mach.

Více v článku Petra Macha:

http://mach.blog.ihned.cz/c1-52380620-rozhoduje-se-o-transferu-nasich-250-miliard-korun-na-zachranu-eurozony

Členové a příznivci Svobodných napsali senátorům emaily, v nichž je upozornili na rizika změny smlouvy pro Českou republiku, a předseda Svobodných Petr Mach  vysvětloval 3.8.rizika změny smlouvy na zasedání Ústavně-právního výboru a Stálé komise Senátu pro Ústavu. S cílem zovu upozornit senátory a veřejnost na problematiku změny smlouvy se ráno před jednáním Senátu stovka členů a příznivců Svobodných sešla na Malé Straně.

Svobodní budou pokračovat v úsilí o neschválení změny smlouvy Českou republikou, resp o vyjednání výjimky ze zavedení eura.

Petr Mach

4.8.2011

Zpráva serveru idnes: zde

Fotky z demonstrace 4.8.:

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31