Svobodní protestují proti vyvěšování cizích symbolů na Hradě

Svobodní protestují proti vyvěšování cizích symbolů na Hradě

Strana svobodných občanů zve členy, příznivce a veřejnost na veřejný protest proti vyvěšení symbolu EU na Pražském Hradě.

Protest se uskuteční na Hradčanském náměstí v Praze ve středu 3. dubna 10:30-11:30, kdy bude prezident Miloš Zeman za účasti předsedy Evropské komise Manuela Barrosa vyvěšovat na Hradě evropský prapor.

Událost na FB: http://www.facebook.com/events/217344768410333/

Svobodní považují za krajně nevhodné vyvěšovat na Hradě, sídle prezidenta, který je symbolem české státnosti, místo české vlajky evropský prapor. „Modrý prapor s hvězdičkami není oficiální vlajkou EU a za symbol EU jej považuje podle Prohlášení č. 52 připojeného k Lisabonské smlouvě jen 16 z 27 států EU a Česká republika mezi nimi není. Navíc ani vlajky jiných mezinárodních organizací, jichž je ČR členem, na Hradě trvale nevisí a nemají viset. Ani na sídle britské královny či francouzského prezidenta prapor EU nevisí,“  uvedl Petr Mach, předseda Svobodných.

Od této chvíle navíc Svobodní zahajují sběr podpisů pod petici za vypsání referenda o vystoupení z EU. Podpisové archy budou k dispozici na protestu na Pražském Hradě. Ke stažení jsou petiční archy k dispozici zde:

Petiční arch Petice za vystoupení České republiky z EU

Petr Mach
předseda
www.svobodni.cz
22.3.2013

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31