Svobodní odmítají bezhlavé posílání českých vojáků do afrického Mali

Svobodní odmítají bezhlavé posílání českých vojáků do afrického Mali

Strana svobodných občanů vyzývá vládu, parlament a prezidenta ke zdrženlivosti, pokud jde o zapojování naší republiky do zahraničních vojenských konfliktů, nyní konkrétně v případě plánu vlády na vyslání naší armády do bojů v africkém Mali, které má českého daňového poplatníka v následujících dvou letech vyjít na 270 milionů korun.

(s odvoláním na schválení mise v Mali – viz článek z tisku zde a souhlas Senátu zde)

Česká armáda má v první řadě sloužit k obraně České republiky. Svobodní kromě toho hájí princip nevměšování (viz Politický program zde). Účast v bojích, které nejsou na obranu vlasti, má podle Svobodných ospravedlnění jen tehdy, pokud je Česká republika dobrovolnou součástí vojenské aliance nebo bilaterální smlouvy a postaví se tak na obranu svého spojence. 

Svobodní navíc odmítají koncept „výcvikových misí Evropské unie“ a litují, že Lisabonská smlouva dala EU mandát organizovat tyto mise v rámci tzv. Společné bezpečnostní a obranné politiky EU.

Misi české armády by mohl ještě zvrátit prezident Zeman a Svobodní jej vyzývají k tomu, aby zvážil využít své pravomoci vrchního velitele a českou vojenskou misi do Mali zastavil.

Za Republikové předsednictvo Svobodných
Petr Mach
předseda
14.3.2013

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31