Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Starosta Žatce A. Jelínek byl vyloučen ze Strany svobodných občanů

Starosta Žatce A. Jelínek byl vyloučen ze Strany svobodných občanů

Rozhodčí komise Strany svobodných občanů dnes rozhodla o vyloučení Aleše Jelínka (Žatec) na základě stanov článku 3, odstavec 5, písmeno c) pro opakované poškozování dobrého jména strany.

Návrh na vyloučení podal 14. 11. 2014 předseda krajského sdružení Svobodných v Ústeckém kraji Richard Hartmann a následně ho projednala rozhodčí komise (dle stanov Svobodných může ona jediná rozhodnout o vyloučení člena).

Aleš Jelínek uzavřel koaliční spolupráci v Žatci mimo jiné se zastupiteli za KSČM. Porušil tak svůj předchozí veřejný slib, že koalici s komunisty neuzavře. Jednal také proti vůli členů Svobodných v Žatci a bez vědomí předsednictva krajského sdružení.

V koaliční spolupráci s KSČM pokračoval i přes odsuzující stanovisko republikového předsednictva ze dne 14. 11. 2014 a obdobné stanovisko předsednictva ústeckého krajského sdružení.

Na jednání rozhodčí komise se p. Jelínek nedostavil a zaslal pouze písemné vyjádření.

Kateřina Kašparová, tisková mluvčí Svobodných

e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384
www.svobodni.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31