Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Schwarzenberg by měl dodržet slovo a odejít z vlády

Schwarzenberg by měl dodržet slovo a odejít z vlády

1) Svobodní vítají, že premiér Nečas nepřipojil Českou republiku ke smlouvě o fiskální unii.

Je dobře, že se pod smlouvu premiér Nečas nepodepsal. Kdyby příští vláda měla vůli vyrovnat deficitní rozpočet, který zdědí po této vládě, nemohla by – v případě českého připojení ke smlouvě – zvolit vlastní postupy, musela by podléhat rozkazům Evropské unie. Svobodní mají vlastní představy, jak dospět k vyrovnanému rozpočtu, a tyto představy by se pravděpodobně dost lišily od představ Bruselu. Je nezbytné ponechat si v oblasti veřejných financí svrchovanost,“ uvedl předseda Svobodných Petr Mach.

2) Svobodní žádají premiéra, aby se urychleně zasadil o přijetí ústavního zákona o povinně vyrovnaném rozpočtu a aby se jeho vláda začala konečně přibližovat vyrovnanému rozpočtu.

3) Svobodní připomínají ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi jeho slova z Lidových novin 12. ledna tohoto roku, že nebude sedět v této vládě, pokud se ke smlouvě ČR nepřipojí. Čestný muž by na jeho místě dodržel svoji výhrůžku.

Petr Mach
www.svobodni.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31