Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Pokus o založení „Pravé frakce“ ODS je známkou rozkladu ODS

Pokus o založení „Pravé frakce“ ODS je známkou rozkladu ODS

Tzv. „Pravá frakce“ ODS nepředstavuje pro Stranu svobodných občanů konkurenci. V reakci na zprávy o vzniku nového křídla ODS, žádajícího návrat k ideálům pravice to uvedl lídr Svobodných Petr Mach.

Podle předsedy Svobodných tzv. pravá frakce nepřináší ani nové myšlenky ani nové tváře.  „Takzvaná „Pravá frakce“ není reprezentována nikým, kdo by systematicky hájil a prezentoval v uplynulých desetiletích ekonomický liberalismus, není proto jakýmkoliv konkurentem pro Stranu svobodných občanů,“ uvedl Petr Mach.

Založení nové stranické frakce pro členy ODS, kteří požadují více pravicovou politiku donedávna nejsilnější vládní strany, oznámil dnes už bývalý radní Prahy 11 Jiří Janeček. Podle jeho vyjádření pro média je mile překvapen počtem lidí, kteří se k jeho frakci hlásí. Stejně tak podle všeho sílí v Nečasově straně hlasy, požadující svolání mimořádného kongresu. Svobodní vnímají toto dění jako znamení, že dřívější voliči ODS jednoznačně odmítají politiku, která se jako pravicová pouze tváří.  „ODS umírá a pokus založit „Pravou frakci“ nebo svolat mimořádný kongres je jen příznakem jejího rozkladu a zoufalou snahou zachránit nezachránitelné,“ dodal lídr Svobodných.

Petr Mach
28.2.2013
www.svobodni.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31