Plzeňští Svobodní se zapojili do případu odebraných dětí na Klatovsku

Plzeňští Svobodní se zapojili do případu odebraných dětí na Klatovsku

Jde o aktuální případ z Klatov, kde sociálka odebrala děti rodině na základě (dosud nepotvrzeného) podezření, že je otec osahával. Případ začala šetřit policie, ale než stačila dojít k nějakému závěru, otec, přes veškerou podporu své rodiny, situaci neunesl a oběsil se (více o případu např. zde).

Plzeňští Svobodní se proto obrátili na hejtmana Plzeňského kraje s tímto otevřeným dopisem:

Vážený pane hejtmane,

jako voleného zástupce obyvatel Plzeňského kraje Vás žádáme o důkladné prošetření činnosti odboru sociálních věcí
a zdravotnictví MěÚ Klatovy, a to v souvislosti s případem odebrání dětí Martě Jungové a Vlastimilu Kličkovi. Jak jistě víte, případ skončil pro rodinu velmi tragicky ztrátou (úmrtím) otce dětí.

Považujeme za zcela nepřijatelné, aby nekompetentní postup státních úředníků byl příčinou lidských neštěstí. Pokud se potvrdí informace o tom, že úředníci jednali na základě informací třetí osoby, bez dalšího prošetření, okamžitým odebráním dětí z rodiny, žádáme Vás, aby byly odpovědné osoby adekvátně potrestány.

Doufáme, že, stejně jako my, chcete žít ve svobodné společnosti, kde jsou respektovány svobody a práva Vaše či Vašich dětí a od respektu k těmto svobodám se odvíjí i chování státních úřadů v podobném případu, jaký se stal v našem kraji. Rodina a její vztahy nemohou být narušovány necitlivým zásahem státu prostřednictvím veřejných institucí při každém sebemenším podezření. Děti nejsou majetkem státu a zásah je možný pouze ve výjimečných případech, a i pak musí být citlivý přístup na prvním místě.

Obáváme se, že ve výše popsaném případu se tak nestalo, a žádáme Vás o důkladné prošetření celé události.

S pozdravem

Lukáš Týnovský
krajský předseda
Strana svobodných občanů
Plzeňský kraj

Originál dopisu ZDE

Hejtman na to reagoval obratem a slíbil, že případ se bude zabývat. Dnes dopoledne e-mailem místopředsedu plzeňských Svobodných mj. informoval, že už "dnes poslal vedoucí odboru sociálních věcí krajského úřadu 2 pracovníky do Klatov a Nýrska prověřit tento případ. (…) Jelikož se jedná o velice závažnou věc budu tomuto případu věnovat maximální pozornost. Celý případ krajský úřad prošetří a budeme Vás o výsledku informovat."

 

28. ledna 2015

Kateřina Kašparová, mluvčí Svobodných
e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384
 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31