PILC: Kraj nemá podnikat ani v turistice, ani v reklamě

PILC: Kraj nemá podnikat ani v turistice, ani v reklamě

Ústecký kraj navštívilo o 19 % více turistů (3.Q 2012, meziroční nárůst). Informovala o tom mluvčí Ústeckého kraje. Na tomto výsledku se prý podílí reklamní projekt Ústeckého kraje.

Nepodnikat a nepřekážet. Kraj nemá podnikat ani v turistice ani v podpoře turistiky. Je to ukázka přerozdělování, kdy se peníze z kapes daňových poplatníků přesunuly do kapes vybrané skupiny lidí na úkor všech ostatních.

Kraj se nemá snažit konkurovat svým občanům (třeba v reklamě). Navíc podobné absurdní projekty existují i v jiných krajích, takže kraje si tak navzájem konkurují za peníze daňových poplatníků. A přerozdělovač se potom pochválí, jakou dělá záslužnou práci.

Nárůst turistů mohl být způsoben částečně také tím, že lidé od nás i od sousedů šetří a vyberou si levnější tuzemskou rekreaci místo rekreace třeba ve Středomoří.

Proč to má platit daňový poplatník? Ať si tu propagaci dobrovolně platí ten, kdo na ní má zájem. Dá se obhájit násilí (tj. výběr daní) zrovna podporou turistiky?

Daně by se měly vybírat například na zajištění práva a bezpečnosti, nikoli na podporu obrovského množství různých zájmových skupin. Frédéric Bastiat: „Stát je velká fikce, pomocí níž se všichni snaží žít na úkor všech ostatních.“ , www.bastiat.cz

Jindřich Pilc je předsedou Svobodných v Ústeckém kraji

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31