NUMERATO: Novináři šíří bludy. Házejí Suverenitu a Svobodné do jednoho pytle

NUMERATO: Novináři šíří bludy. Házejí Suverenitu a Svobodné do jednoho pytle

Čeští novináři si dělají starost o budoucnost Václava Klause. Přestože jeho prezidentský mandát skončí zhruba za rok o půl, už nyní se žurnalisté pouštějí do spekulací o návratu zakladatele ODS do stranické politiky. Opakovaně jsem se setkal s tím, že komentáře na toto téma upozorňují na Klausovu blízkost k Suverenitě Jany Bobošíkové a ke Svobodným.

Novináři se přitom snaží navodit dojem, že Suverenita a Svobodní patří k jednomu názorovému proudu a v některých případech dokonce spekulují, že bychom se mohli dočkat spojení obou subjektů pod střechou politického uskupení vedeného Klausem.

Kdo ovšem místo novinářského fantazírování upřednostňuje fakta, nemohl si nevšimnout, nakolik jsou si Suverenita a Svobodní vzdáleni. Stačí nahlédnout do veřejně přístupných programových tezí Suverenity pro krajské volby 2012. Většina z nich není vzdálená od toho, co prosazují čeští komunisté. A poté si program Suverenity srovnejme s tím, co prosazují Svobodní. Kdo není přítelem zdlouhavého čtení, vystačí si s touto stručnou prezentací. Je tak těžké pochopit, že kromě odporu k Evropské unii strany vedené Janou Bobošíkovou a Petrem Machem nic nespojuje?

Suverenita je cestou k prohloubení socialismu, Svobodní naopak směřují ke svobodě a odpovědnosti.

Marek Numerato

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31