Nechme otevírací dobu na obchodnících

Nechme otevírací dobu na obchodnících

Senát v těchto dnech projednává návrh zákona zakazující sváteční prodej v obchodech. Podle zákona by v některé sváteční dny měly být obchody zavřené úplně, na Štědrý den by mohly být otevřené jen dopoledne. Senátor Bublan z ČSSD návrh hájí: „volné dny budou nejenom pro zaměstnance dotčených obchodů, ale i pro ostatní obyvatelstvo příležitostí pro intenzivnější rodinný život, pro společné výlety, kulturní akce, sport a jiné aktivity.“

Svobodní odmítají četné zásahy státu do dobrovolné směny svých občanů. Obchody nejsou otevřeny ve sváteční dny náhodou, ale proto, že to zákazníci vyžadují. Pokud obchodníci vychází zákazníkům vstříc, jedná se o oboustranně výhodný akt, kterému by stát neměl bránit.

„Obhajovat omezování činnosti lidí tím, že díky zákazu budou mít více příležitostí pro rodinný život, je absurdní! Stát se nemá starat o to, jak nakládáme se svým časem a nemá co rozhodovat o tom, jestli nám více štěstí přináší sportovní aktivity místo pohodlného nákupu,“ uvedl místopředseda Smetka. Návrh zákona z pera odborů je také asociální. Sváteční práce bývá mnohem lépe placená a pro mnohé lidi je výjimečnou příležitostí, jak si v nelehké době přivydělat.

Radim Smetka
místopředseda strany

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31