Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Lisabonská smlouva? Odejdu z ODS

Lisabonská smlouva? Odejdu z ODS

MF DNES: Pardubice – ODS v Pardubickém kraji pravděpodobně přijde o svého nejznámějšího poslance – Alenu Páralovou. Tato někdejší stínová ministryně práce a sociálních věcí, na kterou nakonec křeslo ve vládě nezbylo, kritizovala Topolánkův kabinet už velmi dlouho, nyní ale oznámila, že v případě schválení Lisabonské smlouvy z ODS vystoupí. A vše nasvědčuje tomu, že by přešla mezi euroskeptiky do vznikající Strany svobodných občanů. „Mám v ODS skoro všechny přátele, je to pro mne strašně těžká věc,“ říká Páralová.

MF DNES: Znamená to, že v příštích volbách už budete v Pardubicích kandidovat za jinou stranu?

ALENA PÁRALOVÁ: To je hodně daleko, zatím jsem v ODS. Ze strany vystoupím v okamžiku, kdy se díky ODS schválí Lisabonská smlouva. ODS má silný mandát od voličů, může smlouvu zamítnout ve Sněmovně nebo v Senátu. Lisabonská smlouva – to je konec svrchovanosti našeho státu.

MF DNES: Připadá mi, že jste v ODS poslední skalní fanoušek prezidenta Václava Klause, následujete jeho kroky…

ALENA PÁRALOVÁ: Skalní fanoušek prezidenta? Jen se ztotožňuji s určitým myšlenkovým proudem, který zastává. Když bylo v roce 1997 Sarajevo, tak se oddělila takzvaná pravda a láska od ODS a teď pravda a láska vstoupila do ODS zevnitř osobou pana předsedy Topolánka. V ODS mi to nyní připadá, jako by byla vedená ideologií Unie svobody.

MF DNES: Proč?

ALENA PÁRALOVÁ: Vláda v koalici neustále ustupuje zbylým partnerům, tedy zeleným a lidovcům. Cítím se jako paralyzovaná, od začátku vlády s mnoha věcmi nesouhlasím, ale jsem zvolená za ODS a musím být loajální. Někdy si připadám jako vězeň svědomí, snažím se hlasovat s ODS, ale je to pro mne velice těžké. Ustupuji v mnoha věcech, ale v případě Lisabonské smlouvy neustoupím. Nemohla bych se na sebe podívat do zrcadla.

MF DNES: Je pravděpodobné, že Lisabonská smlouva projde. Tvrdíte, že si necháte mandát a budete podporovat vládu. Přejdete ale mezi Svobodné?

ALENA PÁRALOVÁ: I kdybych odešla, neznamená to, že vstoupím do jiné strany. Byla jsem mezi těmi, kteří svými podpisy podpořili novou stranu Petra Macha. Znám ho už dlouho, je to moje krevní skupina. Na druhou stranu je pro mne důležitá sociální politika a nevím, jak se k ní postaví nová strana.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj
Mladá fronta DNES | 30.1.2009 | rubrika: Kraj Pardubický | strana: 2 | autor: (dp)
 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31