Kremlík: Nepokoje – Proti Pařížské klimatické dohodě protestuje už i Paříž

Kremlík: Nepokoje – Proti Pařížské klimatické dohodě protestuje už i Paříž


Skutečnou příčinou nespokojenosti je KLIMATICKÁ DAŇ, která má učinit fosilní paliva nedostupná. Aby lidé byli násilím donuceni přejít na obnovitelné zdroje.

Řidiči nemají ze zdražování nafty moc velkou radost. Ti si navlékli žluté vesty z povinné výbavy a vyšli protestovat do ulic.

Cena nafty ve Francii za poslední rok stoupla o 23% a dosáhla 1,5 Eura za litr. Na vině je mimo jiné Macronova vláda, která zvýšila svou uhlíkovou daň o 7,6 centů na litr nafty a 3,9 centů u benzínu. Když nyní Macron oznámil, že od ledna 2019 hodlá uvalit další zvýšení klimatické daně, lidem došla trpělivost. (zdroj: BBC)

Podle Macrona je zvýšení daně z fosilních paliv třeba, aby bylo z čeho financovat investice do obnovitelných zdrojů. Čili občan si musí utáhnout opasek, aby zelená lobby měla svoje dotace. Pašák Macron. Vlivné kruhy, které Macrona prosadily do jeho funkce (byl bankéř ROTSCHILDŮ) z něj musejí mít radost.

Připomeňme, že Macron se profiloval jako alarmista už ve své kampani r. 2017. A vyhranil se proti Trumpovi (který odstoupil od Pařížské dohody) svou kampaní Make Our Planet Great Again. Také pozval do Francie americké klimatology, kterým Donald utáhnul dotační penězovod.

Inu tak. Právě toto je ten důvod, proč dosavadní klimatická politika nefunguje. Aby se emise skleníkových plynů mohly opravdu snižovat (skutečně a ne jen symbolicky), bylo by nutné lidem rázně zdražit potraviny, benzín, energie a uvrhnout je do chudoby. Proti tak nehumánní politice by se lidé vzbouřili. Jako nyní v Paříži.

Pokud ale ovládáte hlavní média, problém se dá zamést pod koberec. Z velkých médií se nedozvíte, kdo situaci zavinil. Najednou už příčinou není „klimatická daň“, ale jen jakási neurčitá „daň z paliv“. A jde prostě o „fuel riots“ (nepokoje kvůli palivům).

Jako před lety, když proti zdražování energií protestovali lidé v Bulharsku (viz zde). Tehdy jsme také jen slyšeli vágní tvrzení o „zdražování“. Ale že na vině byla protekce pro klimatické podnikatele, o tom média mlčela.

Vítězslav Kremlík,
člen Svobodných

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

 

REFERENCE:

https://www.washingtonpost.com/world/frances-climate-change-commitments-trigger-rising-diesel-prices-and-street-protests/2018/11/17/fdc01fa6-e9b1-11e8-8449-1ff263609a31_story.html?noredirect=on&utm_term=.4d57b5e53c83

https://qz.com/1468345/frances-fuel-protests-show-how-poor-people-can-bear-the-cost-of-fighting-climate-change/

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31