HRUBÝ: Na Vysočině roku 2024

HRUBÝ: Na Vysočině roku 2024

Nové Veselí na Žďársku, Léta Páně 2024. Zde se (opět) ukrývá prezident republiky. Co tam vlastně dělá?

Prezident republiky, Miloš Zeman úřaduje z Vysočiny. Statný čerstvý osmdesátník stojí bezradně před místním Konzumem. Většinu potravin si dosud přežívající důchodci připravují sami kvůli docela vysokému DPH, které pravicový ministr financí Kalousek zvýšil v r. 2018 už po osmnácté na 161% s neskomírajícím cílem už konečně zvýšit výběr daní, nařízený mu jednotně z Bruselu, Paříže i Berlína.

Tudíž potraviny nikdo nekupuje – výrobci při snaze udržet ceny „pečiva“ už dávno přestali přidávat mouku (ostatně takovéto plýtvání by nikoho nenapadlo, protože je to hlavní surovina při výrobě euro-benzínu). Obilí se nadto dováží (a nutno říci, že velmi draho) z Asie, kde vzhledem k obrovskému pokroku v biotechnologiích dosahují několikanásobných výnosů. V jednotné Evropě byly r. 2014 definitivně veškeré tyto „pokusy na přírodě“ zakázány na základě nařízení komisařky Angely Merkelové č. 201156789. Ostatně, pole na Vysočině jsou po několika letech pěstování řepky k produkci bionafty přesycena chemií, pýrem a bodláčím a prakticky už vůbec nerodí. Také dotace českým zemědělcům byly dávno zrušeny kvůli sedlákům ve Francii, kteří prý mají vysokou evropskou kulturní hodnotu.

Lesy sežral kůrovec na základě zákona o Zachování lesů, který prosadili v r. 2017 Zelení.

To ale z hloučku důchodců, kteří vylezli z rozpadajících se chalup nikoho ani nezajímá. Námětem hovorů je stará Urbanová, už druhá ženská, na kterou letos spadl strop chalupy při sledování indického seriálu Únos ze serailu. Dědkové oplzle rozvíjí otázku, co ty ženské při těch seriálech provádějí. Pravdou ovšem je, že jakákoliv oprava čehokoliv představuje pohromu. Kromě toho, že kromě starého Pantůčka není, kdo by pracoval, neopravuje se hlavně kvůli „štítkovému“ zákonu o Úsporách energie, z čehož se stala od jeho zavedení v r. 2012 úděsná úřední (a finanční) mašinérie, o které je líp nehovořit (Urbanová byla už v mládí dobře stavěná a na seriál se pravidelně dívala, obzvlášť, když ho měla jako členka odborů zdarma. ). Pořád, holka, skončila líp, než Skuhrala ze sousedního Skřípova. Ten si loni v létě zdřímnul ve stínu starého větrníku, který prý snad kdysi vyráběl elektřinu. Zlé jazyky tvrdí, že za pád rezavého stožáru si mohl sám, když tak chrápal. V každém případě byl Skuhrala vždycky až moc free, nikdy se neobtěžoval dodržovat nějaké úřední předpisy a nařízení na ochranu zdraví nezodpovědných osob (tedy i té Skuhralovy). Dokonce ani obecní vyhlášky! Nejvíc prudil v zimě, když přišla chumelenice a všude vykřikoval, že Obecní úřad má místo stavění cedulek „Zde se cesta neudržuje“ sníh z obecní cesty odklízet. A proto všichni sousedé říkají „dobře mu tak“! Mě taky naštval, když posledně vykřikoval o tom, že za komunistů to prý tady bylo lepší, že prý nebyla taková buzerace. No to snad nemyslel vážně! Možná proto na něj starosta z místní ODS neposlal „finanční řezníky“ (proslýchá se, že za totáče byl dnešní starosta předsedou komunistické SSM). S těmito agilními absolventy povětšině bakalářských oborů „Filosofie a praxe evropského státu“ a „Management a government multikulturně i ručně“ (z nichž někteří mají dokoncei krajskou maturitu z matematiky úrovně „počítání s procenty“) si ovšem není co zahrávat…

Pro mě je svoboda to, že mě nebude úřednický blbec buzerovat a neoškube mě totálně na daních, poplatcích a bůhvíco ještě tak, že nemá cenu už ani jezdit do práce! (Jízda podle posledních Předpisů do 30 km/ hod po rozpadlých silnicích je beztak nemožná. To tak leda pro Pražáky, kteří prý jezdí MHD v terénních autobusech na bioplyn. Rusko opět pozastavilo dodávku plynu, který dodává 20x dráž než je cena v Kanadě, dokud se prý nedohodneme na oboustranně přijatelné vyšší ceně . Evropa se na nás (jako vždy) vykašlala, ale to nikde neříkejte, to já nemyslím vážně =) ) Mimochodem, si myslím, tvrdit, že – po oškubání -z těch státních penězovodů zbude něco málo pro mě nebo pro vás na pastelky, může jen opravdu velký šprýmař.

Obchůdek družstva Konzum, přežívající většinou už jen z dodávek lihovin prezidentskému zákazníkovi a u mladších důchodců stále oblíbené Kofoly (vyráběné od r. 2016 na pro podnikání přijatelnější Ukrajině) byl dnes uzavřen. Zásahová jednotka Ministerstva práce (založená agilním ministrem Drábkem z tehdejší TOP09 v r. 2013) včera provedla razii a vedoucí provozovny byl odvlečen na úřadovnu Ministerstva do Jihlavy, kvůli výslechu. Proslýchá se, že při podzimní zabijačce mu nezákonně pomáhala švagrová… Za tento otřesný kriminální čin mu ovšem hrozí několikaměsíční ostrá vazba s nařízenou převýchovou o budování ESF (no přece: Evropské Socialistické Federace).

To samozřejmě překvapeného prezidenta namíchlo – a to určitě mnohem víc, než útěk jeho mladinké a štíhlé 23leté novomanželky Alenky do Kanady nešťastný minulý týden, což se samozřejmě stalo vděčným tématem pravicových médií o jeho senilitě…

Zeman se obrátil k hloučku slepých a bohužel i hluchých starců (Becherovka není pro každého ani v ESF!) sedících na schodech:

„Tato země nevzkvétá, tato země je v prdeli!“ A já dodávám: ještě štěstí, že ho nikdo neslyšel…

Přeháním hodně? Mám skoro obavy, že ani ne. Protože mnohé je skutečností už dnes… Myslíte, že je normální (tváří v tvář státní šikaně) většinu z naší práce odevzdat státu, aby ho následně rozfofrovali a rozkradli papaláši a úředníci sedící na zadku?

Jediná rozumná obrana je státního Krakena, který tak zbytněl když se tvářil, že on sám ví líp, co je pro nás dobré, zavřít opět do klece. A lidem vrátit peníze za jejich práci. Zase jim vrátit svobodu rozhodovat si, co chtějí oni sami..

Pak nebudou ani papaláši, ani korupce – nebude jich třeba.

Aleš Hrubý je členem Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31