Vondráček: Státní dluhová spirála se točí stále rychleji. Ale nikoho to nezajímá?!

Vondráček: Státní dluhová spirála se točí stále rychleji. Ale nikoho to nezajímá?!

Změna se nekoná! Naopak! „Vláda rozpočtové odpovědnosti“ Petra Fialy hezky zabalila „dáreček pro budoucí generace“, který chystaly už vlády předchozí.

Obsluha státního dluhu, pouze splácení dluhů z let minulých, bude stále větším břemenem pro další rozpočty.
Břemeno pro každoroční sestavování rozpočtu roste díky vytváření dluhů v posledních letech i růstu úrokových sazeb. Ty rostou kvůli inflaci, za kterou může zelená politika, lockdowny a restrikce 2020-2022 i rozhazovačná politika vlády minulé.

Za současný stav už ovšem může i absolutní nečinnost vlády současné a pokračování v předchozí police bez změn. Místo snižování státního aparátu jsou vytvářeny pozice pro nové ministry, nové instuty, nové PR kampaně vlády a výdaje státu, tak nemůže pokrýt ani zvýšený výnos z daní.

Vláda doslova „prožírá budoucnost“ generacím, které se sestavováním státního rozpočtu budou muset potýkat v následujících letech.

Místo řešení nejzásadnějších problémů pro budoucí generace se zabývá tématy jako kvóty na ženy ve vedení firem, korespondenční volba, posilování vlastních pravomocí, uhlíková neutralita, pompézní předsedání EU, další kupování voličů skrze nejrůznější dávky, boj se svobodou internetu či ruští hokejisté z NHL v Praze…

Média se zalíbením těmto tématům věnují prostor a absolutní neplnění slibu rozpočtové odpovědnosti je nezajímá.
Ano, nejvíc šokující na tom je, že až na výjimky se o tom ve veřejném prostoru téměř nemluví.

Ze zadlužování budoucích generací se stal téměř národní sport a mladým je před očima máváno třetím pohlavím nebo kysličníkem uhličitým. Daleko závažnější problémy tak vidí jen malé procento z nich.

Není proto divu, že volební účast mladých je ještě menší než účast u senátních voleb.

Moment, kdy se státní dluhovou spirálou půjde ještě něco dělat však zaspí snadno, a mediální budíček vládě stále nezvoní…

Mgr. Libor Vondráček, právník předseda Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31