Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Strachota do Senátu. STOP drahým energiím pro občany

Strachota do Senátu. STOP drahým energiím pro občany

Vážení spoluobčané,

chci být Vašim senátorem na plný úvazek. Jsem odborníkem na energetiku. Dejte mi, prosím, Váš hlas v této těžké době. Můj hlasovací lístek má šťastnou 7. Děkuji! 

Senátní volby se konají ve stejném termínu jako volby do obecních zastupitelstev 23. a 24. září.

VIDEO jen pro Vás:

facebook: https://www.facebook.com/jiri.strachota.svobodni/videos/579912627256407
youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Pg_F-hVuygY

ZA energii pro občany

Vím, jak je nutné bojovat proti současné energetické krizi. Je nutné odstranit její příčiny způsobené zeleným náboženstvím. Zbavit se emisních povolenek, postavit moderní uhelné elektrárny místo zbouraných bez náhrady, zachovat a zvýšit výrobu elektřiny a tepla v jaderných elektrárnách. Naštěstí se otevírá možnost využití malých modulárních reaktorů (SMR) s kvalitativně vyšší bezpečností, rychlostí vybudování a podstatně menšími nároky na provozovatele.

Zásoby uhlí máme na několik desetiletí, zásoby jaderného paliva můžeme mít libovolně velké z různých zdrojů. (Na rozdíl od plynu, z něhož byla nejdražší elektřina i v době jeho nízké ceny. A náhrada uhlí plynem z Ruska byla strategická chyba.)

Přírodní zákony se nezmění ani ústavní většinou, ani referendem. Není pravda (je to lež?), že krizi vyřeší vyšší výroba fotovoltaiky a větru. Elektrická soustava se rozpadne, pokud není rovnováha vyráběného a spotřebovaného výkonu. Elektřina vyrobená, když právě svítí slunce a fouká vítr, komplikuje udržování rovnováhy, protože zatím neexistuje možnost ji uchovat na dobu, kdy ji budeme potřebovat.

STOP novostavbě VRT Praha-Brno

Novostavba VRT (vysokorychlostní železniční trať) je megalomanským projektem. Německo až do Litoměřic a Rakousko do Břeclavi budou připojeny smíšenou dopravou (včetně nákladní) do 200 km/h. Jedná se v podstatě o mediální kauzu podobnou přímé volbě prezidenta. Stalo se pouze, že 91 poslanců přijalo v roce 2017 plytké usnesení, na které navázala odcházející Sobotkova vláda. Náš stát už dluží více než celý svůj roční rozpočet. Půjčovat si další peníze na něco jiného než zajištění výroby elektřiny či využití vlastních zásob plynu nechci připustit. Cenovka VRT Praha-Brno bez železničních uzlů je téměř dvojnásobkem ceny nového bloku jaderné elektrárny Dukovany, který má pouze nahradit dva starší bloky s končící životností.

Shodou okolností právě náš senátní obvod by od novostavby nejvíce utrpěl bez jakéhokoliv užitku. Rozkrojení krajiny novou bariérou ohrožuje zásobování pitnou vodou, poškozuje chráněné přírodní lokality, znehodnocuje majetek, má dokonce rozdělit obce. Mnozí z Vás vědí, že už dlouho ukazuji nepatřičnost VRT pro Českou republiku a tím usiluji aby občané senátního obvodu tuto újmu neutrpěli. Ze senátní lavice bude má snaha podstatně účinnější.

ZA zákony nepodléhající inflaci

Chci prostým zákonem „Lex koruna“ odstranit plýtvání úsilím všech legislativních orgánů ČR na honbu za inflací. Bylo to zlé už při inflaci 2% cílované ČNB, ale teď hrozí paralýza nebo chaos. Je to základní kámen z pětice zákonů „Rovné hřiště“, které chci v Senátu vysvětlit aby vyústily v návrhy zákonů pro Poslaneckou sněmovnu.

Děkuji za Vaši podporu!
Chci zastupovat Vaše zájmy!
Chci být Vašim velvyslancem v Senátu!

Mgr. Jiří Strachota, CSc.
jaderný fyzik a krotitel zdivočelé legislativy

kandidát do Senátu za volební obvod č. 40 Kutná Hora

StrachotaDoSenatu.cz | facebook | youtube | instagram | twitter


🍀Volební tým Strachota do Senátu
obvod č. 40 Kutná Hora | celý okres Kutná Hora, západní část okresu Havlíčkův Brod, jižní část okresu Benešov | 9 největších měst regionu: Kutná Hora | Vlašim Čáslav | Světlá nad Sázavou | Ledeč nad Sázavou | Zruč nad Sázavou | Sázava | Uhlířské Janovice | Golčův Jeníkov | Další obce ZDE

Mgr. Jiří Strachota

Mgr. Jiří Strachota

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Mgr. Jiří Strachota

Mgr. Jiří Strachota

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31