Politika stranou. Šéf Svobodných si osvobození Československa připomněl na Moravě. Lidé tleskají

Politika stranou. Šéf Svobodných si osvobození Československa připomněl na Moravě. Lidé tleskají

Předseda strany Svobodní Libor Vondráček se v rámci připomínky osvobození Československa od německých okupantů v roce 1945 vydal na Moravu do Ostrožské Nové Vsi, kde se Svobodným ve volbách velmi daří a mají zde svou starostku. O své dojmy z této návštěvy se Vondráček podělil s veřejností na sociální síti. Diskutéři ocenili, že se ještě někde výročí připomíná, bez ohledu na politickou situaci.

„Po celé republice si lidé v těchto dnech připomínají události osvobození z roku 1945. Velice rád jsem využil možnosti být u toho na Moravě, kde osvobození začalo již v dubnu. A to i proto, že po pěti letech letos nebudu moci být v Písku, kde se setkaly v den vítězství armády z východu i západu,“ píše šéf Svobodných na svém facebookovém profilu.

Tato připomínka pro něj dle jeho slov byla o to milejší, že proběhla v Ostrožské Nové Vsi, kde mají Svobodní starostku, dva neuvolněné místostarosty a opakovaně tu tato partaj vyhrává volby. „Návštěva Ostrožské Nové Vsi pro mne byla příjemná od první chvíle až po večerní přednášku a besedu s občany,“ pokračuje.

„Na vlastní oči jsem viděl, že paní starostka Jaroslava Bedřichová je s panem Lažkem a Juráskem skvěle sehraná. Věřím tak, že se jim bude dál dařit jako doposud a to i díky tomu, jak příkladně se staví k jejich tradicím a kořenům, když oběti statečných předků nenechávají bez připomínky,“ ocenil práci členů své politické strany.

Jeho slovům přikyvovali i lidé v diskusi pod tímto příspěvkem.

„Svobodné obce existují. Dle volebních výsledků v Ostrožské Nové Vsi, za posledních několik volebních období jde vidět, že tam jsou skvělí lidé,“ reagoval Jan Pantálek.

„Svobodná starostka a Svobodní místostarostové: Ostrožský ostrov Svobody a stability,“ dodal souhlasně Filip Valtr.

„Jinak by to ani nemělo být, Libore. Je dobře, že ještě jsou lidi slušní, kteří nezapomínají a udržují historii obcí, měst. Nepodléhají těm, kteří by nejraději vymazali historii i celé naší země. Díky vám za slušné chování a vystupování na úrovni. Jsem ráda, že jste vidět všude, kde se co děje v dobro obyvatel obcí a měst,“ vyjádřila se přispěvatelka do diskuse.

„Výročí osvobození je potřeba si připomínat, bez ohledu na aktuální politickou situaci. Vojáci, kteří položili život za naši svobodu, si úctu zaslouží vždy,“ zdůraznil další diskutér.

„Díky za všechny rozumné,“ napsala Dagmar Veselá.

„I když Sovětský svaz rád nemám, jsem vděčný za to, že spolu s Američany Československo osvobodili,“ dodal Roman Kamenský.

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31