„Kolaps na obzoru. Firmy chystají velké propouštění. Nebo se stěhují do Polska,“ varuje Franěk

„Kolaps na obzoru. Firmy chystají velké propouštění. Nebo se stěhují do Polska,“ varuje Franěk

Kandidát do Senátu a ředitel středočeské ZOO Chleby René Franěk jen nevěřícně kroutí hlavou, když sleduje, jak česká vláda bojuje s vysokými cenami energií. Po dlouhých měsících odmítání totiž sáhla po zastropování cen energií. Teď hledá cestu, jak pomoci českým firmám.

„Nemohu nečinně sledovat, jak začínají krachovat léta budované rodinné firmy, jak naše společnosti dennodenně ztrácí svou konkurenceschopnost. Podle Hospodářské komory plánuje do konce roku kvůli drahým energiím propouštět 18 procent firem, v případě velkých podniků nad 500 zaměstnanců dokonce až 27 procent společností. Jde především o firmy ze zpracovatelského průmyslu a stavebnictví,“ je znepokojen René Franěk, který ze své praxe moc dobře ví, jak složité je vybudovat úspěšnou firmu a jak moc s jejím úspěchem může zamávat současná energetická krize. 

„Některé naše firmy se rozhodly předejít katastrofě a opustit Českou republiku. Kam se přesouvají? Čekali byste nějakou asijskou zemi, stát, který se nemusel potýkat s vysokými cenami energií a nemusel řešit současnou krizi? Ne. Stěhují se do sousedního Polska. Těžit z toho bude Polsko, tratit budeme my,“ upozornil na další zásadní problém René Franěk, podle kterého má vláda jednat tak, abychom se nemuseli obávat zimy.

„Svými kroky má chránit naše léta budované podniky a náš průmysl před likvidací. Jakou cenu ještě budeme muset zaplatit za neefektivní řešení, nekompetentní rozhodnutí a nevčasná opatření?“ ptá se Franěk. 

René Franěk, kandidát do Senátu za Svobodné

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31